Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Firmy Microsoft i Square Enix zadowolone z Rise of the Tomb Raider

Mimo - podobno - niskiej sprzedaży.

Przedstawiciele Microsoftu i Square Enix są zadowoleni z jakości Rise of the Tomb Raider i ciepłego przyjęcia gry przez recenzentów oraz graczy.

Sprzedaż produkcji prawdopodobnie nie była jednak wysoka. Choć brak oficjalnych danych, nowe przygody Lary Croft zadebiutowały dopiero na czwartym miejscu listy bestsellerów w Wielkiej Brytanii, a niesprawdzone doniesienia serwisu VGChartz z pierwszego tygodnia opiewają na około 300 tysięcy sztuk.

Brian Horton - dyrektor projektu z Crystal Dynamics - zaprzeczył jakoby Square Enix i Microsoft byli niezadowoleni z pracy deweloperów ze względu na liczbę sprzedanych egzemplarzy.

„Square i Microsoft są zadowoleni z Crystal i Eidos Montreal, a także z samej gry. Jeżeli chodzi o sprzedaż, to nie jestem odpowiednią osobą, by się na ten temat wypowiadać, więc tego nie zrobię” - napisał Horton na forum serii Tomb Raider.

Producent dodał, że zespół deweloperów z niecierpliwością czeka na rozdanie nagród podczas czwartkowej gali The Game Awards.

„Życzcie nam szczęścia. Mamy nadzieję, że ten rok to dopiero początek pozytywnego odbioru i rosnącej rozpoznawalności Tomb Raidera oraz Lary Croft”.

„Projektanci nie odpowiadają za sprzedaż gry, patrzymy więc na recenzje, skupiamy się na zrobieniu wszystkiego na czas. Daliśmy radę. Prasa uznałą Rise of the Tomb Raider za produkt wysokiej jakości” - zakończył Horton.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Komentarze