Skip to main content

Trylogia GTA to dla Netflixa strzał w dziesiątkę. Mobilne gry biją rekordy popularności

Już ponad 30 mln pobrań.

Jeszcze przez długi czas żadna gra nie pobije rekordu pobrań ustanowionego przez Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition w ofercie Netflix Games. Trylogię pobrano łącznie już ponad 30 mln razy.

Przypomnijmy, że trzy remastery z kolekcji zadebiutowały 14 grudnia w App Store, Google Play oraz właśnie w ofercie Netlix Games. Abonenci usługi streamingowej mogą pobierać gry za darmo i - jak widać - są ku temu bardzo chętni.

Jak bowiem podaje firma Appmagic - cytowana przez mobilegamer.biz - łączna liczba pobrań przekroczyła już 30 mln. Mowa więc o kolejnych 12 mln pobrań od stycznia, gdy wynik sięgał „zaledwie” 18 mln. Bardziej szczegółówy ranking popularności trylogii prezentuje się następująco:

  1. GTA: San Andreas - 20,5 mln pobrań
  2. GTA: Vice City - 6,5 mln pobrań
  3. GTA 3 - 3,3 mln pobrań
Zobacz na YouTube

Jak widać, kultowe San Andreas z Carlem Johnsonem w roli protagonisty ma miażdżącą przewagę nad GTA 3 oraz bardziej neonowym Vice City. Mowa oczywiście o zremasterowanej trylogii od studia Video Games Deluxe, której pecetowe wydanie z 2021 oferowało tragiczną jakość. Na telefonach gry prezentują się już znacznie lepiej, oferując klimat oryginałów, ale w odświeżonym wydaniu.

Netflix stopniowo rozszerza swoją mobilną ofertę o coraz głośniejsze tytuły. W marcu usługa wzbogaciła się o wysoko cenionego Hadesa, który pozostaje jednak dostępny wyłącznie na urządzeniach z systemem iOS.

Zobacz także