Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA: The Definitive Edition zmierza na Steam i Epic Games Store

Ponad rok po premierze.

Wygląda na to, że Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition ukaże się wkrótce także na Steamie oraz w Epic Games Store. Wersja PC jest obecnie dostępna wyłącznie w Rockstar Games Launcher.

Wieści nie są jeszcze potwierdzone, lecz źródłem jest właśnie ostatnia z wymienionych aplikacji. W kodzie opublikowanej niedawno aktualizacji znaleziono bowiem wzmianki o numerach id, które zestaw produkcji posiada właśnie w pozostałych dwóch z wspomnianych sklepów internetowych.

Nie jest obecnie jasne, czy trzy tytuły - odświeżone GTA 3, Vice City oraz San Andreas - będą dostępne także osobno, czy tylko w ramach zbiorczego pakietu The Trilogy, jak jest obecnie w Rockstar Games Launcher.

The Definitive Edition ukazało się w listopadzie ubiegłego roku, natychmiast zbierając masę negatywnych opinii i krytyki za fatalną jakość wykonania. Rockstar wycofał nawet ze sprzedaży oryginalne wersje tytułów, co tylko spotęgowało gniew - firma szybko wycofała się z decyzji.

Twórcy przygotowali kilka mniejszych łatek, lecz dzisiaj pakiet remasterów nadal nie prezentuje się zbyt zachęcająco. Wydaje się, że najwięcej pracy włożono w najstarsze GTA 3, podczas gdy w pozostałe tytuły - zwłaszcza San Andreas - nawet dzisiaj lepiej sprawdzać w klasycznej odsłonie.

Część graczy będzie miała zapewne nadzieję, że publikacja na Steamie i w Epic Games Store będzie świetną okazją do zaoferowania kolejnej - być może większej - aktualizacji. Na razie należy jednak uzbroić się w cierpliwości i poczekać na oficjalną zapowiedź.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze