Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Triada - zakończenie: co się wydarzyło

Wyjaśniamy najważniejsze wątki serialu.

„Triada” to meksykański dramat Netflixa. Trzy nieznające się wcześniej kobiety odkrywają, że wyglądają dokładnie tak samo. Jedna z nich, Becca, postanawia przeprowadzić własne śledztwo, aby dowiedzieć się prawdy na temat pochodzenia całej trójki. Chce poznać tajemnicę, która stoi za ich wczesnym dzieciństwem i nielegalnymi adopcjami. Na tej stronie opisujemy i wyjaśniamy zakończenie „Triady”.

UWAGA NA SPOILERY: Jak wskazuje tytuł tej strony, zamieszczamy tutaj wszystkie informacje o finałowych scenach i konkretnych wątkach produkcji. Jeśli znalazłeś się tu przez przypadek, przejdź na stronę główną serwisu i znajdź coś do czytania.


Na tej stronie:


Co się wydarzyło w serialu Triada

Rebecca jest uzależniona od alkoholu. Z zawodu jest koronerką sądową. W pracy poznaje kapitana Humberta, z którym nawiązuje romans. Mężczyzna nie chce porzucić dla niej żony. Pewnego wieczora trafia na sprawę, gdzie nieznana kobieta chciała zabić swoją terapeutkę. Agresorka zostaje postrzelona przez policję. Okazuje się, że napastniczka do złudzenia przypomina Rebeccę.

Rebecca próbuje poznać prawdę i pobiera materiał genetyczny do badań DNA

Becca postanawia zbadać tę tajemniczą sprawę. Została nielegalnie adoptowana jako mała dziewczynka. Jej matka nie znała prawdy o jej przeszłości. Rebecca odkrywa, że poza nią i postrzeloną Aleidą, jest jeszcze jedna kobieta - Tamara. Cała trójka jest identyczna. Każda z nich prowadzi jednak zupełnie inne życie. Aleida to kobieta sukcesu. Wywodzi się z bogatej rodziny i prowadzi własny biznes. Rebecca pochodzi z klasy średniej i związała swoją przyszłość z medycyną sądową. Tamara wychowywana była w biedzie i została tancerką w klubie.

Aleida, która starała się odkryć prawdę na własną rękę, umiera w szpitalu. Jej mąż odnajduje Tamarę i proponuję jej układ. Dostanie pieniądze, jeśli będzie udawać jego zmarłą żonę i przepisze akcje firmy na niego.

Tamara ma pomóc w przejęciu akcji firmy przez męża Aleidy, Eugenia

Początkowo Tamara nie wykazuje chęci do rozwikłania zagadki. Za namową Becci, obie starają się odkryć, co tak naprawdę je łączy. Prowadzą własne śledztwo, które doprowadza je do rozwiązań, które są dla kobiet szokujące.


Kim są dla siebie identyczne kobiety

Rebecca odnajduje pracownicę opieki społecznej, która przekazała ją rodzicom. Po tym spotkaniu odszukana kobieta zostaje zamordowana. Becca poznaje terapeutkę Aleidy, Julię Batiz, która stara się jej pomóc odkryć prawdę.

Przez długi czas Becca i Tamara nie do końca wiedzą, kim tak naprawdę są. Podejrzewają, że wraz z Aleidą padły ofiarami klonowania ludzi. Okazuje się jednak, że są one identycznymi trojaczkami. Po 2 miesiącach zostały rozdzielone i trafiły do różnych rodzin.

Proces rozdzielenia trojaczek niedługo po ich urodzeniu

Becca i Tamara odkrywają, że padły ofiarami eksperymentu. Są przekonane, że wszystko jest winą teścia Aleidy - doktora Bernardo Sáenza. Miał on przeprowadzać podobne badania już wcześniej. Mąż Aleidy, Eugenio, miał o wszystkim wiedzieć i upozorować śmierć swojej żony, aby przejąć jej majątek. Kobiety chcą uciec przed Eugeniem.


Zakończenie Triady

Becca i Tamara chcą się schronić w kryjówce prokuratury. Zostają zwabione przez skorumpowanego Humberta do posiadłości, gdzie się urodziły. Tam czeka na nie była terapeutka Aleidy, Julia Batiz. Okazuje się, że eksperyment nie jest prowadzony przez doktora Sáenza. Za wszystkim stoi Julia. Chciała odpowiedzi na najważniejsze pytanie w tym eksperymencie. Co jest ważniejsze w kształtowaniu się osobowości człowieka - genetyka czy środowisko?

Julia wyjawia, że dzięki metodzie in vitro została matką trojaczek. Specjalnie umieściła je w różnie sytuowanych rodzinach, by uzyskać jak najlepsze wyniki swojego badania. Julia oznajmia, że Aleida żyje. Jej mąż został otępiony lekami i potwierdził jej tożsamość przy identyfikacji zwłok. Humbert dopilnował, by skremowano inną kobietę.

Za całym eksperymentem na trojaczkach stoi terapeutka Aleidy, Julia Batiz

Eugenio zwraca się do Humberta o pomoc w odnalezieniu Becci i Tamary. Podczas brawurowej jazdy autem mężczyźni wdają się w przepychankę. Samochód dachuje i spada ze zbocza. Humberto ginie na miejscu. Aleida powoduje spięcie instalacji. Dzięki temu wszystkie siostry uciekają z kryjówki. Zostawiają Julię zamkniętą w podziemiach domostwa, skąd nie ma szans się wydostać.

Więcej o serialu Triada:

O autorze

Zuzanna Kwasek

Autorka

Komentarze