Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trailery z Nintendo Direct

Bayonetta 2, X, Donkey Kong, Kirby, Professor Layton, Kirby Triple Deluxe, Mario Golf, Yoshi.

Na zakończonej dzisiaj w nocy konferencji Nintendo Direct zaprezentowano kilka nowych zwiastunów nadchodzących produkcji. Zobaczyliśmy między innymi nowe ujęcia z rozgrywki w Bayonetta 2 i nowego projektu Monolith Soft oraz premierowy trailer Donkey Kong Country: Tropical Freeze.

Nowy film promocyjny Bayonetta 2 prezentuje nie tylko szaloną akcję, ale także założenia fabuły. Wszystko wskazuje też na to, że pokierujemy nie tylko tytułową wiedźmą, ale równnież drugim bohaterem - młodym chłopcem.

Zobacz na YouTube

Gra o roboczym tytule X to kolejny projekt studia Monolith Soft, postrzegany jako kontynuacja Xenoblade Chronicles z 2010 roku. Akcja produkcji RPG toczy się w otwartym świecie, stawiając na eksplorację. Premiera w tym roku, wyłącznie na Wii U.

Zobacz na YouTube

Professor Layton and the Azran Legacy debiutowało już w Europie, ale nowy zwiastun przygotowano z myślą o graczach ze Stanów Zjednoczonych, gdzie pełna zagadek gra logiczna ukaże się 28 lutego, tylko na 3DS.

Zobacz na YouTube

Twórcy przygód Laytona - studio Level 5 - szykują także mniejszy projekt, do dystrybucji cyfrowej w eShopie na 3DS. W Weapon Shop De Omasse zadaniem graczy jest produkcja broni dla śmiałków. Do tego ręcznie rysowana grafika i humorystyczne podejście. Premiera w USA już 20 lutego.

Zobacz na YouTube

Donkey Kong Country: Tropical Freeze zadebiutuje w Europie 21 lutego, więc Nintendo opublikowało też ostatni, premierowy zwiastun tej gry zręcznościowej, z nowymi fragmentami rozgrywki i pokaźną liczbą bananów. Tylko na Wii U.

Zobacz na YouTube

Także posiadacze przenośnego Nintendo 3DS mogą liczyć na platformówkę z sympatycznym bohaterem w roli głównej - mowa o Kirby Triple Deluxe. Przygody różowej kulki ukażą się w maju w USA. Nie podano jeszcze daty dla Europy.

Zobacz na YouTube

Zaprezentowano także Pokemon Link: Battle na 3DS, gdzie celem jest łączenie znajdujących się na planszy wizerunków Pokemonów w łańcuchy.

Zobacz na YouTube

Dla Mario Golf: World Tour ogłoszono tryb Castle Club, gdzie gracze będą mogli w samotności sprawdzić siły w różnych lokacjach, doskonaląc umiejętności. Premiera w tym roku, na 3DS.

Zobacz na YouTube

Yoshi's New Island doczeka się kilku „eggzotycznych” lokacji, a transformacja w młot pneumatyczny czy łódź podwodną pozwoli na dotarcie do wcześniej niedostępnych miejsc i zebranie złotych monet. Premiera 14 marca, tylko na 3DS.

Zobacz na YouTube

W dystrybucji cyfrowej w eShopie opublikowano także darmowe Steel Diver: Sub Wars. Twórcy przygotowali tryb wieloosobowy, w sieci i lokalnie. Rozgrywka polega na sterowaniu łodzią podwodną i eliminowaniu przeciwników.

Zobacz na YouTube

Read this next