Skip to main content

Total War Warhammer 3 dostanie w tym roku trzy dodatki

Gra jest już na to gotowa.

Reżyser Total War: Warhammer 3 - Rich Aldridge - uspokaja społeczność czekającą na nowe treści i zapewnia, że pierwszy z trzech planowanych na ten rok dodatków ukaże się w kwietniu.

Od debiutu oczekiwanego rozszerzenia Immortal Empires minęło już kilka miesięcy, a tempo rozwoju gry nieco zwolniło. Deweloper wyjaśnia, że sytuacja jest wynikiem zmian w harmonogramie prac po premierze. Twórcy koncentrowali się właśnie na połączeniu map trzech odsłon oraz na bieżących aktualizacjach, więc nie było czasu na DLC.

- Na tym skupialiśmy wysiłki w ubiegłym roku. Koncentrowaliśmy się na zbudowaniu solidnych podstaw pod Immortal Empires, ale łataliśmy także samo Total War: Warhammer 3, by doprowadzić grę do stanu, w którym powinna się znaleźć, byśmy mogli zacząć dodawać treści - wyjaśnił Aldridge.

Reżyser nazwał trzy przygotowane na ten rok dodatki „nowymi doświadczeniami”, więc nie jest do końca jasne, czy mowa o klasycznych DLC, czy może o czymś innym. Pierwsze „experience” ukaże się właśnie w kwietniu, a dwa kolejne latem i zimą. Konkretne daty nie padły.

„Pomiędzy” otrzymamy także kolejne patche z poprawkami błędów i balansu, co w przypadku tak gigantycznego nagromadzenia frakcji zawsze jest wyzwaniem. - Pokuszę się o stwierdzenie, że niektóre z tych rzeczy są - miejmy nadzieję - na waszych listach życzeń – dodał twórca. - Ale sądzę, że nie zabraknie także kilku miłych niespodzianek.

Kwestią otwartą pozostają dalsze losy cyklu. Total War: Warhammer 3 zawsze planowane było jako trylogia i teraz - po połączeniu trzech map w ramach Immortal Empires - nie jest do końca jasne, jaka jest przyszłość czeka cykl, zapoczątkowany w 2016 roku.

Zobacz także