Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

To ona rozpętała piekło wśród fanów The Last of Us. Jest teaser 2. sezonu serialu

Choć tylko w formie plakatu.

Fani The Last of Us już po przeczytaniu nagłówka tej wiadomości wiedzą, o kim mowa. Pozostali powinni raczej wtrzymać się od czytania pozostałej części tekstu. Neil Druckmann udostępnił pierwszy teaser 2. sezonu serialu HBO - niestety tylko w formie plakatu.


UWAGA NA SPOILERY: Jak wskazuje tytuł strony, zamieszczamy tutaj informacje o fabularnych szczegółach serialu. Jeśli nie chcesz ich poznać, opuść stronę lub wróć tu w przyszłości. Możesz też przejść na stronę główną serwisu i przeczytać codzienną dawkę informacji ze świata gier, seriali i filmów.


Plakat przedstawia umięśnioną rękę, która z pewnością należy do Abby Anderson, która odegrała kluczową rolę w The Last of Us: Part II. To właśnie z jej ręki zginął Joel, przybrany ojciec Ellie i ulubiona postać fanów „jedynki”. Moment, który doprowadzi do tego wydarzenia, miał już miejsce w serialu. Lekarzem, który miał zoperować Ellie, był nie kto inny, jak ojciec Abby.

Dziś nie ma TLoU w HBO, ale sezon 2. już jest w drodze! Wytrwajcie i przeżyjcie!” - napisał twórca gier i serialu, Neil Druckmann, przywołując tytuł jednego z odcinków produkcji HBO. Oczywiście każda osoba zaznajomiona z fabułą drugiej części gry wiedziała, że ta postać się pojawi, jednak jest to pierwszy teaser z Abby w roli głównej.

Patrząc nawet wiele lat wstecz, trudno znaleźć drugą postać z gier, która zrodziła tak ogromne kontrowersje jak Abby. Burzę wywołało nie tylko to, co zrobiła, ale również jej niezwykle umięśniona postura, która wśród kobiet jest rzadkością. Biorąc pod uwagę, że kierujemy tą postacią przez niemal połowę gry, było to dość odważne posunięcie ze strony Naughty Dog.

Abby tak podpadła niektórym graczom, że udzielająca jej głosu, ruchów i mimiki aktorka Laura Bailey po dziś dzień otrzymuje od nieznajomych groźby śmierci i inne pogróżki.

Według internetowych śledczych, Abby w 2. sezonie serialu z dużym prawdopodobieństwem zagra Shannon Berry. Neil Druckmann obserwuje Berry na Instagramie, a Berry obserwuje Druckmanna, Bellę Remsey (serialową Ellie) i Pedro Pascala (serialowego Joela). Jest też tak podobna do Abby, że nie wydaje się to przypadkowe.

Zdjęcia do 2. sezonu „The Last of Us” rozpoczną się prawdopodobnie zimą tego roku, ale premiera wypadnie raczej na przełomie 2024 i 2025 roku. Tak twierdzi sama Bella Ramsey.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze