Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Titanfall - Poradnik

Poradnik do Titanfall: Zobacz jak grać, by wygrywać - porady dla pilotów i tytanów.

Titanfall to z jednej strony angażująca rozgrywka, a z drugiej - lekki chaos na początku przygody, szczególnie dla graczy nieprzyzwyczajonych do sieciowych strzelanin. Przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże wam postawić pierwsze kroki na polu bitwy.

Na wstępie warto zaznaczyć, że nie jest to typowy poradnik, który pomoże wam w przejściu gry. Powód jest prosty - w Titanfall nie znajdziecie kampanii dla jednego gracza. Poniżej spisu treści prezentujemy najważniejsze informacje o grze oraz garść porad i tipsów.

Spis treści

Titanfall - Porady ogólne
Titanfall - Piloci
Titanfall - Tytany
Titanfall - Tryby gry
Titanfall - Sterowanie
Titanfall - Interfejs

-

Porady i tipsy - Jak grać w Titanfall

Titanfall nie jest rewolucyjną produkcją, nie wprowadza wielkich zmian i nowości do gatunku strzelanek. Jest jednak nieco inny, dlatego warto wyzbyć się przyzwyczajeń z Battlefielda czy Call of Duty.

- Rozglądaj się. Porada niby oczywista, ale w przypadku Titanfall naprawdę istotna, o wiele bardziej, niż w przypadku pozostałych shooterów. Tutaj wróg może nadejść, zeskoczyć, czy nadlecieć dosłownie z każdej strony - może tylko nie wyjdzie spod ziemi.

- Zaprzyjaźnij się z minimapą. Zerkanie w róg ekranu może uratować życie. Mapa jest o tyle ważna, że widać na niej wrogich Pilotów, którzy pociągnęli za spust, a także wrogie Tytany. Bardzo często możesz zdążyć przygotować się atak przeciwnika. Możesz też spojrzeć, by dostrzec sterowane przez komputer boty i szybko do nich dotrzeć.

- Nie zatrzymuj się. Titanfall to jedna z tych gier, w których pozostawanie w miejscu (tak zwane „kampienie”) nie popłaca. Wszyscy cały czas się przemieszczają, żadne pomieszczenie, żaden dach czy budynek nie są więc bezpieczne.

- Trzymaj się dachów. Twórcy nie stworzyli tylu budynków po to, żebyś oglądał je z poziomu ulicy. Jako Pilot, wskakuj na dachy - to świetne miejsce do obserwacji i ostrzeliwania wrogich Tytanów.

- Zapomnij o drzwiach. Chcesz gdzieś wejść? Skorzystaj z okna lub innego przejścia, na przykład z dachu. Wskakiwanie do budynków przez okna jest szybsze, łatwiej tak zaskoczyć przeciwników, którzy często zerkają, czy nikt akurat nie wchodzi schodami.

- Używaj jednorazowych kart. Karty te, które odblokujesz zdobywając 7 poziom, dają ci pewien bonus do czasu, aż zginiesz. Może to być lepsza wersja karabinu, dodatkowe granaty albo ulepszenie umiejętności biegania po ścianach. Łatwo zapomnieć o wyposażeniu kart przed każdym meczem, pamiętaj, by zawsze je uzupełniać. Pierwszej karty użyj zawsze w krótkim filmiku wprowadzającym do meczu.

- Ukończ kampanię. Gdy wykonasz wszystkie misje (jest ich 18), otrzymasz możliwość modyfikowania uzbrojenia i perków Tytanów Ogr i Strider. Jeżeli nie ukończysz kampanii, będziesz mógł korzystać tylko z predefiniowanych Tytanów tego typu, do modyfikacji pozostanie ci wyłącznie model Atlas.

Titanfall - Kampania sieciowa

Twórcy przygotowali coś, co nazwali „kampanią sieciową”. Brzmi interesująco, ale w praktyce to po prostu osiemnaście meczów rozgrywanych w trybach Wyniszczenia lub Umocnienia (więcej o trybach w dalszej części poradnika). Nie są to więc misje, czy zadania - musisz przejmować punkty, albo zabijać wrogów.

Ukończenie kampanii nie jest wymagane, ale jeżeli ją przejdziesz, otrzymasz możliwość modyfikacji dwóch tytanów - Łowcy i Ogra. Dlatego też nie warto z niej rezygnować, tym bardziej, że stanowi swego rodzaju wstęp do normalnych zmagań sieciowych - grają w nią głównie początkujący.