Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Sims 5 z większym naciskiem na funkcje online - sugeruje szef EA

Z osiedlami w "chmurze".

Na niedawnym spotkaniu z inwestorami szef EA - Andrew Wilson - zasugerował, że nowa odsłona The Sims położy większy nacisk na funkcje online.

Ze słów menedżera wynika, że w kolejnej grze pojawią się elementy, które testowano w sieciowej części serii. Ta ostatnia - wyłączona w 2008 roku - była dla wydawcy „społecznościowym eksperymentem”.

Nowa część postawi na budowanie domów ze znajomymi?

- Studio Maxis ciągle myśli nad The Sims następnej generacji, które zaoferuje rozgrywkę międzyplatformową i osiedla przechowywane na serwerach w „chmurze” - przekonuje dyrektor generalny Electronic Arts.

- Możemy sobie wyobrazić, że (…) elementy społecznościowych interakcji i rywalizacji, które wiele lat temu były obecne w The Sims Online, staną się częścią cyklu w przyszłości - dodaje. Przez „rywalizację” szef EA ma na myśli konkurowanie na tworzone przez graczy elementy.

Zobacz: Sims 4 - poradnik i najlepsze porady

Wilson jednocześnie przyznał, że słynna seria o opiekowaniu się wirtualnymi ludzikami - obchodząca niedawno 20. urodziny - obecnie „nie ma konkurencji w swojej kategorii”. Zaznaczył jednak, że nadal dostrzega „ogromne możliwości” dalszego rozwoju.

Ostatnią odsłoną cyklu jest wydane w 2014 roku The Sims 4. Produkcja otrzymała szereg rozszerzeń, a na wspomnianym spotkaniu z inwestorami poinformowano, że liczba graczy tytułu przekroczyła 20 milionów.

Źródło: VG247

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze