Skip to main content

The Quarry - zapisywanie i wczytywanie gry

Czy można rozpocząć od wybranego momentu?

System zapisu i wczytywania gry w The Quarry nie pozwala na zbyt wiele swobody. Wszystko ze względu na naturę gry nastawioną mocno na wybory i ich konsekwencje.


Na tej stronie:


Zapis

Na początek najważniejsza kwestia: gry nie możesz zapisywać ręcznie. Właściwie po każdej ważniejszej sekwencji gra automatycznie zapisuje się sama.

Zapis następuje też natychmiast po dokonaniu jakiegokolwiek wyboru:

  • Jeśli dokonałeś wyboru, z którego jesteś niezadowolony, nic nie możesz z tym zrobić
  • Nawet jeśli natychmiast wyłączysz grę, po jej włączeniu rozpoczniesz przygodę od momentu po dokonaniu wyboru

Wczytywanie

Aby wczytać grę, masz tylko jedną opcję w menu - Kontynuuj.

Po jej kliknięciu, jedyny wybór, jaki masz, to różne sloty zapisu. Nie możesz jednak rozpocząć przygody od wybranego momentu.

Jest to możliwe dopiero po przejściu przygody. Wtedy wybierając opcję Wybór rozdziału, możesz rozpocząć od konkretnego epizodu.

Pamiętaj, że po śmierci jakiejkolwiek z głównych postaci masz jeszcze możliwość cofnięcia czasu. Możesz to wykonać 3 razy, choć system nie jest dostępny dla wszystkich.

Skąd taka decyzja twórców o ograniczeniu systemu wczytywania i zapisu? Chodzi o to, że The Quarry wymusza podjęcie szybkich decyzji w sytuacjach stresowych, a następnie stawienie czoła często negatywnym konweksencjom. Gdyby gracz mógł w dowolnym momencie się cofnąć, osiągnięcie dobrego zakończenia nia byłoby wcale wyzwaniem.

Następnie: The Quarry - multiplayer i tryb kooperacji

Spis treści: The Quarry - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Quarry - ucięcie ręki Dylana: amputować czy nie

Zobacz także