Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Outer Worlds - walka wręcz czy bronią dystansową?

Różnorodne sposoby zabijania.

W The Outer Worlds możemy posługiwać się dwoma rodzajami oręża:

  • broń do walki wręcz, czyli biała - dzieli się na broń jednoręczną i dwuręczną. Jednoręczna umożliwia szybsze ataki, a dwuręczna wolniejsze, ale za to zadaje większe obrażenia.
  • broń dystansowa, czyli palna (strzelby, pistolety, karabiny itd.)

Jeden i drugi typ broni ma swoje wady i zalety. Jednakże jeśli chcemy inwestować punkty umiejętności tylko w jeden rodzaj oręża, warto postawić na broń dystansową. A to ze względu na jej uniwersalność. Broń palna sprawdza się dobrze każdym dystansie, co czyni ją prostszą do opanowania.

Co więcej, możemy przycelować z broni palnej, co niewątpliwie zwiększa precyzję. Dzięki temu możemy postarać się o celny strzał w czuły punkt (np. w głowę u człowieka). W połączeniu z taktycznym spowolnieniem czasu daje to naprawdę świetne efekty.

Bronie do walki wręcz świetnie sprawdzają się w bezpośrednich starciach, zwłaszcza z grupą przeciwników, którzy szarżują na ciebie. Duże obrażenia i zasięg, gdy przeciwnicy są blisko, sprawia, że warto brać pod uwagę pałki, miecze czy młoty jako broń dodatkową.

Nawet jeśli wolimy częściej używać broni dystansowej, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby poświęcić jeden slot (których jest aż cztery w ekwipunku) i umieścić tam oręż do walki wręcz. Za pomocą jednego przycisku, możemy szybko przełączyć kolejną broń.

Klikając raz na przycisk odpowiedzialny za zmianę broni, przełączymy się na następny oręż. Natomiast gdy przytrzymamy go, pojawi się okno wyboru broni, a czas gry spowolni. Dzięki temu możemy spokojnie wybrać interesującą nas broń.

Za pomocą broni białej możemy wykonywać ładowane uderzenia. Przytrzymując przycisk odpowiedzialny za atak, postać wykona zamach, dzięki któremu zada większe obrażenia.

Dodatkowym atutem broni do walki wręcz jest możliwość blokowania uderzeń przeciwników. Osłaniając się przed atakiem, możemy zniwelować obrażenia. Co więcej, od 20. poziomu Blokowania możesz oszołomić wroga, wykonując idealne parowanie (w odpowiednim tempie).

Następnie: The Outer Worlds - walka: taktyczne spowolnienie czasu (TSC)

Spis treści: The Outer Worlds - Poradnik, Solucja

Poprzednio: TThe Outer Worlds - zasłona holograficzna: jak i kiedy korzystać

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze