Skip to main content

The Last of Us serial - kim jest Tommy: brat Joela

Informacje o bracie Joela.

Brat Joela to jedna z najbliższych protagoniście postaci w całej historii „The Last of Us”. Na tej stronie znajdziesz wszystkie informacje o Tommym - zarówno w serialu, jak i grze. Pełną obsadę serialu poznasz na tej stronie.


Na tej stronie:


Tommy na początku serialu

Postać tę poznajemy już na początku pierwszego odcinka, gdy wpada na śniadanie do swojego brata Joela i bratanicy Sarah. Możemy się wówczas dowiedzieć, że mężczyźni pracują razem, chociaż nie jest dokładnie wyjaśnione, czym się zajmują. Wiadomo jedynie, że ich zawód jest czasochłonny, gdyż jeden z projektów wymaga pracy od rana, aż do późnego wieczoru.

Kiedy rodzina wyjeżdża z podwórka pick-upem Tommy’ego, możemy zobaczyć zbliżenie na naklejkę na samochodzie. Informuje ona, że Tommy jest weteranem wojennym - dokładniej uczestnikiem operacji „Pustynna Burza” - a więc osobą obeznaną z obsługą broni i sztuką przetrwania.

Naklejka na samochodzie

Po przeniesieniu akcji 20 lat później, dowiadujemy się, że drogi Joela i Tomm’ygo się rozeszły, ale bracia utrzymują kontakt poprzez łączność radiową. Joel jest zaniepokojony, że brat przez długi czas nie wysłał odpowiedzi na jego komunikat, chociaż wcześniej „odpowiadał w ciągu jednego dnia”.

Mężczyzna zaczyna więc planować ucieczkę ze strefy kwarantanny i dotarcie do Tommy’ego w Wyoming.


Tommy w Jackson

Po wybuchu epidemii, Tommy i Joel dołączyli do mieszkającej w bostońskiej strefie kwarantanny grupy ludzi - tam poznali również Tess.

Grupa ta zajmowała się między innymi mordowaniem ludzi, by ukraść ich zapasy - bracia Miller również uczestniczyli w tym procederze, choć lata później mieli z tego powodu wyrzuty sumienia.

Tommy poznał później Marlene i dołączył do Świetlików z nadzieją wspólnego stworzenia świata, który nie będzie wymuszał zabijania, by przetrwać. Nie zabawił jednak zbyt długo w tej organizacji i odszedł do Wymoing, gdzie natknął się na osadę w Jackson, którą mamy okazję zobaczyć w 6. odcinku.

Do społeczności Jackson przyjęła Tommy'ego Maria. Para wkrótce się w sobie zakochała, a Maria zaszła w ciążę. To właśnie ze względu na nadchodzące ojcostwo Tommy nie chciał przejąć niebezpiecznego obowiązku dostarczenia Ellie do Świetlików. Wreszcie poczuł, że ma dom i jest w odpowiednim miejscu.

Tommy świetnie się zaaklimatyzował w Jackson i miał nawet duży wkład w budowę części osady - wszystko dzięki umiejętnościom sprzed epidemii.


Jaki był Tommy w grze

Postać zostaje przedstawiona graczowi nieco później, niż miało to miejsce w serialu - dopiero podczas sceny ucieczki z Austin. Postać ta przeszła sporo zmian względem oryginału, zarówno w przypadku wyglądu, jak i relacji z bratem.

  • UWAGA - kolejna część tekstu zdradza dalsze losy postaci tak, jak to przedstawiono w grze. Bardzo prawdopodobne, że serial będzie ściśle podążał za oryginalną historią, różniąc się nieznacznie szczegółami.

Drogi Tommy’ego i Joela rozeszły się w dużo gwałtowniej, niż zostało to ukazane w serialu. Młodszy z braci chciał względnie spokojnego życia we wspierającej się wzajemnie społeczności, w opozycji do Joela, dla którego liczyło się przetrwanie za wszelką cenę. Kiedy Tommy dołączył do świetlików, powiedział bratu, że „nie chce nigdy więcej widzieć jego gęby”. Praktycznie nie utrzymują też ze sobą kontaktu.

W grze relacja braci jest bardzo napięta - miłe spotkanie po latach przerywa konflikt ich skrajnie odmiennych charakterów

Później Joel postanawia wraz z Ellie wyruszyć do Tommy’ego, gdyż ten może znać lokację głównej bazy świetlików. Okazuje się, że mężczyzna osiadł w miasteczku Jacksonville, które dość prężnie się rozwinęło. Ożenił się z kobietą o imieniu Maria, która z czasem stała się liderką niewielkiej społeczności.

Wiele lat później Joel i Ellie odwiedzają Tommy’ego w poszukiwaniu głównej bazy Świetlików. Mężczyzna kategorycznie odmawia wyruszenia z nimi, ale oferuje konia dla wygodniejszej podróży oraz zaopatrzenie.

Spis treści: The Last of Us (serial) - przewodnik po serialu

Więcej o serialu The Last of Us:

Read this next