Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Techland potwierdza nową grę AAA. To tytuł fantasy w otwartym świecie

Na razie bez nazwy.

Studio Techland - znane chociażby z serii Dying Light - oficjalnie zapowiedziało prace nad nowym, nienazwanym jeszcze projektem. Potwierdza to krążące od kilku lat doniesienia, że polski producent planuje odejść od klimatu zombie i sięgnąć po nurt fantastyki.

Nigdy nie przestajemy się rozwijać. Nasza nowa gra to skupiona na narracji epicka gra w egzotycznym otwartym świecie, który czeka na odkrycie. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością stworzenia stawiającego na opowieść tytułu AAA, który połączy i ulepszy najlepsze aspekty dotychczasowych produkcji Techlandu. W miarę jak wyruszamy na tę nową przygodę, nasz zespół rośnie, aby wizja stała się rzeczywistością. Nie możemy się doczekać, aby przekazać kolejne wieści” - napisał oficjalny profil studia na Facebooku.

Niestety poza tą krótką wiadomością i nową grafiką promocyjną - przedstawiającą postać na drzewie, patrzącą się na ruiny i częściowo zniszczony księżyc - nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele o projekcie. Wygląda jednak na to, że to dalej ten sam tytuł, do pracy nad którym w zeszłym roku studio zatrudniło weteranów branży - przedstawiona wówczas grafika koncepcyjna wygląda bardzo podobnie do opublikowanej dzisiaj.

Do zespołu dołączyli wówczas Bartosz Ochman (główny projektant świata w Cyberpunk 2077 i dodatkach do Wiedźmina 3), Mario Maltezos (dyrektor projektu Batman: Arkham Knight), David McClure (projektant rozgrywki w Deathloop), Kevin Quaid (główny animator postaci w Horizon: Zero Dawn) oraz Marcin Surosz (główny projektant interfejsu w Outriders).

Szef Techlandu w opublikowanym komunikacie prasowym zapewniał, że firma „ma ambicje wprowadzenia całkowicie nowego IP, znacznie różniącego się od produkcji wydawanych przez firmę w ostatnich latach”. Pierwsze pogłoski na temat projektu gry fantasy pojawiły się natomiast jeszcze w 2018 roku podczas składania przez firmę sprawozdań finansowych. Wówczas jednak też nie podano szczegółowych informacji, poza tym, co potwierdzono też w dzisiejszym ogłoszeniu.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze