Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mocne transfery Techlandu. Chodzi o nową grę fantasy

Z doświadczeniem przy Cyberpunk 2077, Batmanie czy Horizon Zero Dawn.

Po wydaniu Dying Light 2, Techland bierze się za kolejny projekt. Firma rozpoczęła rekrutację na potrzeby gry „action RPG” w otwartym świecie fantasy, lecz większą uwagę zwracają zapewne nazwiska, które studio już pozyskało.

Samo istnienie projektu nie będzie nowością - o planach na tytuł mówi się już od kilku lat. Prace nad narracją nadzorują Karolina Stachyra oraz Arkadiusz Borowik, obaj z doświadczeniem jako scenarzyści Wiedźmina 3.

Imponuje również lista pracowników, których zatrudniono „w kilku ostatnich miesiącach”. To między innymi Bartosz Ochman (główny projektant otwartego świata w Cyberpunk 2077 i dodatkach do Wiedźmina 3) czy też Mario Maltezos (dyrektor projektu Batman: Arkham Knight).

Do tego David McClure (ostatnio projektant systemów rozgrywki Deathloop), Kevin Quaid (główny animator ludzi w Horizon: Zero Dawn), a także Marcin Surosz (główny projektant interfejsu Outriders).

Grafika koncepcyjna wygląda zachęcająco

W opublikowanym komunikacie prasowym szef Techlandu zapewnia, że choć trwają dalsze prace nad popremierowym rozwojem Dying Light 2, to firma ma „ambicje wprowadzenia zupełnie nowego IP, znacznie różniącego się od produkcji, które wydawaliśmy w ostatnich latach”.

Będzie to epicka historia fantasy osadzona w ogromnym, otwartym świecie, napędzana umiejętnościami oraz doświadczeniem, które zebraliśmy na przestrzeni lat” - zapewnia Paweł Marchewka.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze