Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Take-Two notuje 30 mln dol. straty; 3,7 mln egzemplarzy BioShock Infinite w sklepach

GTA V poprawi sprzedaż w obecnym roku fiskalnym.

Take-Two Interactive opublikowało raport finansowy za zakończony 31 marca rok fiskalny. Z udostępnionych dokumentów wynika, że amerykański wydawca zanotował 31,2 mln dol. straty przy sprzedaży na poziomie 1,214 mld dol.

Gracze chętnie kupują przepustkę sezonową do BioShock Infinite

Firma opublikowała także dane sprzedaży niektórych tytułów. Do sklepów wysłano 3,7 mln egzemplarzy BioShock Infinite, sprzedano 4 mln kopii Max Payne oraz milion więcej NBA 2K13. Jednak najchętniej kupowaną grą jest Borderlands 2. W tym przypadku nie podano konkretnych liczb, ale strzelanka Gearbox Software ma szanse stać się najlepiej sprzedającą grą w historii Take-Two (nie licząc tytułów podmiotu zależnego - Rockstar Games).

Zyski w sprzedaży cyfrowej wzrosły o 192% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Dużym zainteresowaniem cieszą się także starsze tytuły, jak Grand Theft Auto IV czy Red Dead Redemption.

Jeszcze w tym roku, 29 października ukaże się WWE 2K14 - kolejna część bijatyki, którą wcześniej wydawało THQ. Take-Two przejęło prawa do licencji po licytacji majątku bankrutującej firmy. Gra zadebiutuje na X360 i PS3.

Bob Zelnick potwierdził, że w produkcji znajduje się już szereg nowych tytułów na konsole następnej generacji, a na koniec obecnego roku fiskalnego firma chce wypracować przychody na poziomie 1,75 - 1,85 mld dol., głównie dzięki Grand Theft Auto V.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze