Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Szefowa serii Halo odchodzi z Microsoftu po niemal 30 latach

Zajmie się rodziną.

Bonnie Ross, założycielka i szefowa studia 343 Industries - odpowiedzialnego obecnie za serię Halo - opuszcza nie tylko firmę, ale i cały Microsoft, w którym pracowała przez ponad 28 lat.

„Choć miałam nadzieję zostać z Halo do czasu wydania zimowej aktualizacji, pragnę poinformować, że odchodzę z 343, by zająć się medycznym problemem w rodzinie - napisała na Twitterze sama zainteresowana. „Jestem niebywale dumna z pracy wszystkich w 343 Industries: nad Halo Infinite, Master Chief Collection, serialem telewizyjnym Halo i tak dalej”.

„Po ponad 28 latach w dziale gier Microsoftu, w tym po 15 latach spędzonych na czele 343 Industries i Halo, podczas wykonywania najbardziej ambitnych kroków do przodu, Bonnie Ross opuszcza Microsoft, by spędzić więcej czasu z rodziną” - dodano w odrębnym komunikacie samej korporacji.

Serwis WindowsCentral informuje, że nowym szefem studia został Pierre Hintze, odpowiedzialny dotychczas za produkcję i kwestie wydawnicze. Utworzono także dwa dodatkowe stanowiska: menedżerem marki Halo został Bryan Koski, a „biznesem i operacjami” zajmować będzie się Elizabeth Van Wyck.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Halo: Infinite

Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze