Skip to main content

Świetna obsada, słaba gra. Crime Boss: Rockay City dostanie drugą szansę na Steamie

Razem z DLC.

Crime Boss: Rockay City imponowało obsadą aktorską, ale deweloperzy zapomnieli najwyraźniej, że potrzebna jest także dobra rozgrywka. Teraz strzelanka dostanie kolejną szansę na sukces, ponieważ po okresie wyłączności dla Epic Games Store ukaże się także na Steamie.

Premiera w sklepie Valve już 18 czerwca, razem z DLC pod tytułem Cagnali’s Order (dodatek trafi tego dnia także na konsole). Rozszerzenie zaoferuje cztery misje do wykonania, a innowacją będzie fakt, że siły policji Rockay City połączą siły z... robotami mega-korporacji.

Crime Boss: Roccay City wzbudziło uwagę pod koniec 2022 roku, za pomocą zwiastuna z iście gwiazdorską obsadą. W głównego bohatera wciela się sam Michael Madsen, a wśród zaangażowanych są także Chuck Norris, Danny Trejo, Danny Glover, Michael Rooker, Kim Basinger czy Vanilla Ice.

Zwiastun nowego DLCZobacz na YouTube

Nazwiska nie pomogły, ponieważ średnia ocen w serwisie Metacritic zatrzymała się gdzieś w okolicach 50 procent, w zależności od platformy (najlepiej jest na PC, ale na PS5 to już jedna z najgorzej ocenianych gier 2023 roku). Od tego czasu wydano jednak szereg aktualizacji i dziś gra jest w wersji 3.0. Być może coś się zmieniło.

Wcielamy się w Travisa Bakera, który walczy o poszerzenie gangsterskich wpływów w tytułowym mieście, mieszczącym się na amerykańskiej Florydzie. W tym celu organizujemy napady na banki czy prowadzimy walki o terytoria - w pojedynkę lub ze znajomymi, w czteroosobowym trybie PvE.

Ważnym aspektem jest rozwój organizacji przestępczej i budowanie kryminalnego imperium, co nie ogranicza się wyłącznie do walki. Równie istotny jest handel skradzionymi towarami czy rekrutowanie członków, wśród których pojawią się także „kluczowi partnerzy” ze specjalnymi umiejętnościami.

Zobacz także