Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio Firefly zbiera pieniądze na dokończenie Stronghold Crusader 2

Potrzeba 130 tys. dol.

Brytyjskie studio Firefly rozpoczęło kampanię w serwisie Gambitious - jednym z „klonów” popularnego Kickstartera. Celem jest zebranie 132 tys. dol. na dokończenie prac nad strategią Stronghold Crusader 2 na PC.

W nowej odsłonie serii twórcy zamierzają przenieść akcję na pustynne pustkowia i w klimaty lokalnych kalifatów. Podobnie jak w poprzednich częściach, poza samymi oblężeniami zamków ważny będzie wątek ekonomiczny, budowa własnych fortec i gromadzenie zapasów.

Firefly planuje premierę na marzec przyszłego roku, ale dodaje, że założenia mogą ulec zmianie, ponieważ deweloperzy chcą wydać jak najlepszą i dopracowaną produkcję.

Kopię gry otrzymamy przy wpłacie 20 dol. (ok. 65 zł). Tytuł jest już w fazie testów alpha - dodatkowe fundusze zostaną przeznaczone na dokończenie prac.

Serwis Gambitious to w założeniach pierwsza „profesjonalna” platforma społecznościowego finansowania, przeznaczony wyłącznie na projekty gier wideo.

Trailer gry z targów Gamescom

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze