Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Strzelanka Insurgency: Sandstorm otrzyma kampanię fabularną

Z kobietą w roli głównej.

Twórcy realistycznej strzelanki Insurgency: Sandstorm przerwali dłuższy okres ciszy, pojawiając się na imprezie What's Next, organizowanej od kilku lat przez firmę wydawniczą Focus Home Interactive.

Deweloperzy powtórzyli ogólne założenia produkcji zmierzającej na PC, PS4 i Xbox One, obiecując większe mapy, pojazdy, nowe tryby rozgrywki, zaawansowaną balistykę czy przełomową możliwość wchodzenia na drabiny i wyważania drzwi.

Insurgency narodziło się jako fanowska modyfikacja, stworzona na silniku Source. Później jej twórcy zdecydowali się stworzyć komercyjną wersję, która dotychczas sprzedała się w liczbie 2,3 miliona egzemplarzy.

W przeciwieństwie do pierwszej części, która koncentrowała się na rozgrywkach sieciowych, w Insurgency: Sandstorm znajdzie się też kampania fabularna dla pojedynczego gracza, z akcją osadzoną na Bliskim Wschodzie.

Poniżej dwie grafiki koncepcyjne:

„Ton narracji zamienia hollywoodzkie, wybuchowe przeboje bardziej na kino niezależne, ugruntowane w prawdziwym świecie” - czytamy na oficjalnej stronie gry.

Główną bohaterką jest dziewczyna z Iraku, uwięziona wraz z siostrą i innymi młodymi kobietami przez lojalnych bojowników.

„Burza piaskowa przykrywa wioskę i dochodzi do potyczki. Zrządzeniem losu eksplozja tworzy otwór w ścianie i dziewczyny uciekają” - napisano dalej. Nasza bohaterka zostaje odseparowana od siostry i musi samotnie radzić sobie na pustyni.

Wkrótce dołącza do innej frakcji rebeliantów, walczących ze wspomnianymi radykałami. Podczas jednego z ataków postać znajduje cenne informacje i postanawia oderwać się od grupy, by razem z koleżanką, amerykańskim żołnierzem i francuskim cywilem zbadać sprawę.

Premiera Insurgency: Sandstorm w przyszłym roku, ale twórcy chcą wcześniej przeprowadzić zamknięte testy alpha na PC.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły