Skip to main content

State of Decay 3 odczaruje serię Microsoftu? To podobno znacznie bardziej imponująca gra niż poprzednie części

Doniesienia zza kulis.

State of Decay można zapewne nazwać „niezłą” serią, ale ten zombie survival od Microsoftu nigdy nie pokazał się z na tyle dobrej strony, żeby osiągnąć status hitu. Nadchodzące State of Decay 3 ma podobno szansę to zmienić. Dobre źródła donoszą, że to bardziej imponująca gra niż poprzednie części serii.

Mowa o Jezie Cordenie, dziennikarzu Windows Central z dobrym dojściem do kwestii związanych z działem Xbox. Corden przewiduje, że State of Decay 3 zagości na pokazie Xbox Showcase 9 czerwca, a Undead Labs będzie się miało czym pochwalić.

Jest szansa na pierwszą w pełni udaną odsłonę State of Decay

„Słyszałem od zaufanych źródeł, że State of Decay 3 wygląda znacznie bardziej imponująco niż jego poprzednik, a głównym filarem jest większa dbałość o warstwę wizualną. Ponadto, State of Decay 3 będzie również w większym stopniu opierać się na elementach narracyjnych, aby zanurzyć cię w świecie gry” - raportuje dziennikarz.

Drugie zdanie brzmi trochę jak marketingowa gadka, ale znamy szczegóły - chodzi o silniejsze eksponowanie historii członków społeczności ocaleńców, a także większe przełożenie tych historii na rozgrywkę.

Zobacz na YouTube

„State of Decay 3 postara się wpleść historie poszczególnych członków społeczności w rozgrywkę, aby ich próby przetrwania miały większy ciężar i były bardziej wciągające. Utrata ulubionego członka społeczności w wyniku zarazy powinna być w State of Decay 3 bolesnym ciosem w brzuch.

Wracając jeszcze na chwilę do oprawy, warto wspomnieć, że w kwestii grafiki studiu Undead Labs pomaga The Coalition, czyli ekipa odpowiedzialna za serię Gears (of War). Nietrudno zauważyć, że Gearsy są znacznie bardziej imponujące pod kątem oprawy niż State of Decay, więc wsparcie powinno być widoczne.

Pozostałe doniesienia zza kulis Microsoftu

Jez Corden nie jest pewny właściwie żadnego tytułu, który mógłby się pojawić na czerwcowym pokazie Xbox Showcase, ale ujawnił kilka innych ciekawych wieści zaa kulis.

  • Nowe Perfect Dark, czyli rodzący się w bólach restart kultowej serii sci-fi „wygląda teraz bardzo ładnie”, przy czym mowa nie o grafice, tylko procesie produkcyjnym. Nad grą pracuje The Initiative i Crystal Dynamics
  • Najnowszy build Avowed od Obsidian Entertainment wygląda podobno znacznie bardziej imponująco niż ten, który posłużył do ujawnienia gameplayu
  • „Słyszałem o kilku nostalgicznych zapowiedziach, które powinny przegonić smutki fanów klasycznych gier RPG na konsolę Xbox 360”. W oryginale Corden użył wyrażenia „chase away the blues”, co może sugerować, że mowa o grze Blue Dragon, erpegu z 2007 roku
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1113787008686647&set=a.609477935784226 https://www.facebook.com/photo/?fbid=1113787008686647

Zobacz także