Skip to main content

Perfect Dark żyje i ma się dobrze. Reboot serii dostał pierwszy trailer

Trochę Deux Ex, trochę Mirror's Edge.

Restart serii Perfect Dark rodzi się podobno w bólach, lecz gra pojawiła się na imprezie Xbox Games Showcase z efektowym trailerem.

Joanna Dark zmieniła fryzurę i kolor włosów w porównaniu z oryginałem. Jest też inne miejsce akcji, ponieważ przygoda rozpoczyna się w nieco cyberpunkowym Kairze, gdzie zajmujemy się hakowaniem, skradaniem, podsłuchiwaniem i strzelaniem, a także odkrywaniem wielkiego spisku.

Zobacz na YouTube

Jest nawet sekcja ze wspinaniem się, która do złudzenia przypomina parkur z Mirror’s Edge. Twórcy wyjaśniają, że nie otrzymamy otwartego świata, lecz szereg zamkniętych misji, w ramach których będziemy jednak mieli sporą swobodę działania, co można zapewne porównać do Deus Ex.

W rolę Joanny wciela się Alix Regan, której głos można kojarzyć jako Samantha Traynor w Mass Effect 3 czy Aya z Assassin's Creed Origins. Założenia uniwersum mówią o serii ekologicznych katastrof, które sprawiają, że większość planety jest niezdatna do zamieszkania. Do akcji wkracza więc korporacja Core Mantis, która za pomocą technologii The GEN Network odbudowuje kilka enklaw, takich jak Kair. Faktyczne cele i motywacje przyjdzie oczywiście rozszyfrować w toku rozgrywki.

Brzmi i wygląda z pewnością dobrze, choć Microsoft nadal nie zaoferował żadnych wskazówek na temat daty premiery.

Zobacz także