Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Starfield - jaki jest silnik graficzny

Technologia napędzająca grę.

Silnik graficzny zajmuje się renderowaniem w czasie rzeczywistym obrazu, który widzimy na ekranie monitora lub telewizora. Od zastosowanej technologii zależy jakość grafiki i płynność animacji. Przykładami popularnych silników są Unreal Engine lub Unity. A z jakiego rozwiązania korzysta Starfield?


Silnik graficzny Starfield

Starfield wykorzystuje autorską technologię Bethesdy o nazwie Creation Engine 2. Jest to zmodernizowana i ulepszona wersja silnika Creation Engine znanego z Fallout 4 i Skyrim, ale opiera się na rozwiązaniach i technologiach, które „pamiętają” jeszcze czasy sprzed Morrowind. Mimo to, nowa wersja już na pierwszy rzut oka prezentuje się o wiele okazalej od poprzedniczki.

Creation Engine 2 charakteryzuje się wykorzystaniem technologii HAVOC do symulacji fizyki oraz Radiant AI, która odpowiada za zachowanie postaci niezależnych. Jest to bardzo modularny silnik, który pozwala na dodawanie i usuwanie dowolnych elementów i świetnie nadaje się do tworzenia gier RPG. Silnik jest też dobrze znany w środowisku moderów.

Niestety, mimo licznych usprawnień, Creation Engine 2 nie jest w stanie zapewnić tak pięknej grafiki jak inne rozwiązania dostępne na rynku, np. Unreal Engine 5 czy Decima. Silnik Bethesdy ma również nienajlepszą opinię w kwestii wydajności i spadków płynności animacji. Pozostaje liczyć, że twórcy poprawili ten aspekt w nowej iteracji silnika.

Zobacz także:

Starfield - jak duże są planety

Starfield - gatunek: RPG czy FPS

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Starfield

Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze