Skip to main content

Starfield - czy jest kooperacja, czy można grać ze znajomym

Czy grę da się przejść w trybie współpracy lokalnie lub online.

Wiele dzisiejszych gier kosmicznych oferuje rozbudowane opcje rozgrywki sieciowej, w tym kooperację. Bethesda również zdobyła pewne doświadczenie w grach sieciowych i zrozumiałym jest pytanie o obecność tego komponentu w Starfield. Rozwiewamy wątpliwości.


Czy Starfield oferuje kooperację

Nie. Od pierwszych zapowiedzi Starfield opisywane było jako wielkie RPG dla pojedynczego gracza. Niestety, dobór słów był nieco niefortunny, co zaowocowało pewnymi niejasnościami. Twórcy często używali sformułowania „Starfield będzie zawierał kampanię dla pojedynczego gracza”.

Niektórzy rozumieli to w ten sposób, że skoro jest kampania dla jednego gracza, to musi być też kampania dla wielu graczy. Niestety, takie rozumowanie jest błędne i w późniejszych wywiadach twórcy zaczęli już wypowiadać się bardziej precyzyjnie.

Starfield to gra wyłącznie dla jednego gracza bez żadnych trybów sieciowych ani kooperacji offline. Pod tym względem najnowsza gra Bethesdy przypominać będzie Skyrim i Fallout.

Nie można wykluczyć takiej możliwości, choć bardziej prawdopodobne jest, iż powstanie osobny tytuł MMO osadzony w uniwersum Starfield na wzór Fallout 76 lub The Elder Scrolls Online. Plotki, jakoby taki tytuł był w planach lub w produkcji od dłuższego czasu krążą po sieci.

Istnieje co prawda niewielki cień szansy, że widząc szerokie zainteresowanie rozgrywką online lub kooperacją, twórcy postanowią dodać rozgrywkę sieciową po premierze. Mimo wszystko, jest to niezwykle mało prawdopodobne i radzimy zachować sceptycyzm.

Zobacz także