Skip to main content

Starfield będzie „filozoficzne” i większe niż Skyrim i Oblivion - zdradza kompozytor

Zapewni „głębszą perspektywę”.

Kompozytor Inon Zur zapewnia, że Starfield będzie „co najmniej dwa razy większe” niż dotychczasowa największa gra Bethesdy. Mężczyzna ujawnił także, że historia ma podążyć w nieco bardziej „filozoficznym” kierunku.

- Starfield to wielka produkcja. To głęboka, filozoficzna gra. Jeśli ktoś zamierza zagrać, tytuł pochłonie sporą część jego... osoby. Po zakończeniu nie będzie może zmienionym człowiekiem, ale całość da z pewnością... inną perspektywę, może nieco głębszą - wyjaśnia muzyk w podcaście Nikhil Hogan Show.

- Gra jest co najmniej dwa razy większa niż największy tytuł, jaki Bethesda dotychczas wyprodukowała. Ale chodzi nie tylko o rozmiar, ale także o odwagę, by zadawać pytania i na nie odpowiedzieć. To kluczowy element Starfield. To więcej niż kolejna strzelanka czy RPG, a krok w bardziej filozoficznym kierunku - dodaje.

Inon Zur pracował w przeszłości nad wieloma słynnymi grami. Z serią Fallout związany jest od czasu Brotherhood of Steel, a jego muzykę usłyszeć można także w Icewind Dale 2, Crysis, Dragon Age: Origins, Dragon's Dogma, w polskim Outriders i tak dalej.

Największą grą Bethesdy - jeśli pominąć klasyczny Daggerfall - jest zapewne Fallout 4. Mowa jednak o samym rozmiarze otwartego świata w kilometrach kwadratowych, co z pewnością nie jest najważniejszym wyznacznikiem „rozmiaru” gry.

Zobacz także