Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

StarCraft 2 w wersji MMO dostępny na Batte.net

StarCraft Universe oferuje osiem klas postaci i rozbudowany generator bohaterów.

Rozbudowana modyfikacja StarCrafta 2, zmieniająca strategię czasu rzeczywistego w grę z gatunku MMO, została opublikowana na Batte.net pod nazwą StarCraft Universe.

Wszyscy chętni do udziału w rozgrywce mogą zarejestrować się na oficjalnej stronie.

Pierwsza wersja modyfikacji, która została właśnie udostępniona, oferuje jedynie mapy dla pojedynczego gracza. Autorzy obiecują, że w przyszłości rozbudują StarCraft Universe o kolejne poziomy, wraz ze wsparciem dla rozgrywek sieciowych, maksymalnie dla 10 graczy.

Twórcy przygotowali osiem klas postaci, rozbudowany generator bohaterów oraz kilka pojazdów, do wykorzystania podczas gry. Na potrzeby modyfikacji powstał także specjalny silnik, odpowiedzialny za odwzorowanie fizyki.

Fabuła StarCraft Universe rozgrywa się w 11 lat po wydarzeniach opowiedzianych w scenariuszu Utter Darkness do StarCraft 2: Wings of Liberty.

Do działania modyfikacji wymagana jest pełna wersja gry StarCrafta 2. Twórcy obiecują rozwój produkcji, na swojej stronie internetowej przyjmują też dotacje, które wspomogą prace.

StarCraft Universe powstawało przez dwa lata. Projekt początkowo zatytułowano World of StarCraft, co nie spodobało się firmie Blizzard. Obie strony doszły jednak do ugody.

StarCraft 2 to strategia czasu rzeczywistego, w której kierujemy jedną z trzech ras - terran, zergów i protossów. Oprócz kampanii dla jednego gracza, tytuł oferuje rozbudowany tryb multiplayer przez Battle.net. Pierwszy dodatek do StarCrafta 2, pt. Heart of the Swarm, ukaże się 12 marca.

MMO (massivly multiplayer online) to gry wieloosobowe, rozgrywane wyłącznie przez Internet, oferujące rozmaite sposoby interakcji pomiędzy graczami - najczęściej wspólne przygody, walkę i zadania do wykonania.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze