Skip to main content

Star Wars Eclipse czerpie inspiracje z The Last of Us - uważa informator

Otwarty świat, ale także multiplayer.

Star Wars Eclipse, nadchodząca produkcja francuskiego Quantic Dream, czerpie inspiracje z The Last of Us, lecz zaoferuje otwarty świat oraz elementy wieloosobowe.

Takie informacje ujawnił na Twitterze niejaki „accngt”, cytowany przez serwis VGC. Konto szybko zniknęło, lecz użytkownik wydaje się być bardzo dobrze poinformowany w zakulisowych planach firmy, ujawniając na przykład screen z zapowiedzi samego Eclipse na tydzień przed faktycznym wydarzeniem.

Zobacz na YouTube

Jak wyjaśnia, główną część Star Wars Eclipse tworzy część centrali Quantic Dream w Paryżu, podczas gdy oddział w Montrealu zajmuje się właśnie funkcjami multiplayer.

„Accngt” dodaje, że prace rozpoczęto w ubiegłym roku, ale obecnie deweloperzy są nadal na bardzo wczesnym etapie prototypów, które mają właśnie czerpać inspiracje z The Last of Us. Nie wiadomo jednak, co dokładnie to oznacza.

Nawet scenariusz nie jest podobno jeszcze gotowy, co wydaje się zgodne z innymi nieoficjalnymi doniesieniami, według których na tytuł poczekamy jeszcze 3 lub nawet 4 lata.

Zobacz także