Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Battlefront 2 - pierwsze recenzje

Moc osłabiona mikrotransakcjami.

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje Star Wars Battlefront 2. Opinie dziennikarzy sugerują, że głównym problemem produkcji studia DICE są kontrowersyjne transakcje cyfrowe, nawet jeśli kampania i rozgrywka wieloosobowa należą do udanych.

Koledzy z brytyjskiego Eurogamera narzekają między innymi na wspomniane mikrotransakcje. Podkreślają, że zaimplementowane przez twórców rozwiązanie po prostu nie sprawdza się w wysokobudżetowym tytule za pełną cenę.

Najwyraźniej Ciemna Strona Mocy zatryumfowała

Mniej krytyczni są wobec pozostałych elementów. Kampania fabularna - jedna z głównych nowości w drugiej części - jest krótka, płytka, ale zarazem przyjemna. Pochwały skierowano w stronę postaci Iden Versio, w którą wcielają się gracze - bohaterka jest wiarygodna, a jej działania są dobrze umotywowane.

Autor recenzji uważa, że wprowadzona zmiana do systemu przyzywania bohaterów i pojazdów na pole bitwy podczas potyczek sieciowych skomplikowała rozgrywkę, przez co do zabawy wdziera się chaos. Warto przypomnieć, że postacie i środki transportu odblokowuje się teraz nie z pomocą tokenów, a specjalnych punktów, gromadzonych w trakcie walki.

Niedoskonałości gra nadrabia jednak klimatem. Toczenie kosmicznych starć powinno wywrzeć wrażenie na większości miłośników „Gwiezdnych wojen”.

Produkcja przypadła do gustu redakcji hiszpańskiego IGN - serwis wystawił ocenę 8,5/10. Recenzent stwierdził, że tytuł jest większy od poprzedniej części, choć nie idealny. Zwraca uwagę, że kampania fabularna jest liniowa i przewidywalna, co szkodzi ogólnym wrażeniom.

Dziennikarz zaznacza jednak, że tryb sieciowy jest w większości pozbawiony niedoróbek, nawet mimo obecności niesławnych transakcji cyfrowych.

W swojej recenzji (wciąż jednak nie ostatecznej) mniej pobłażliwy jest amerykański IGN. Autor tekstu krytykuje między innymi powiązaną z mikrotransakcjami mechanikę gwiezdnych kart wpływających na możliwości kierowanego bohatera podczas walki.

Recenzent wyjaśnia, że zastosowane przez twórców rozwiązanie sprawia, że rozwijanie wybranej klasy postaci nie ma nic wspólnego z rozgrywką danym rodzajem podopiecznego. Istotne jest kolekcjonowanie i ulepszanie kartoników.

Natomiast dziennikarze magazynu Game Informer byli dość surowi, przyznając notę 6,5/10. Podkreślają, że choć gra oferuje mnóstwo treści, a nowy system klas jest satysfakcjonujący, to całość przesłaniają transakcje cyfrowe.

W podobnym tonie wypowiadają się koledzy z USGamer, oceniając Star Wars Battlefront 2 na 3,5/5. Uważają, że produkcja jest jedną z najlepszych gier sieciowych tego roku, ale tytuł definiowany jest przez mikrotransakcje, które wpływają na część trybów zabawy.

Na transakcje cyfrowe narzeka również recenzent portalu PCGamesN. W tekście okraszonym notą 6/10 podkreśla, że strzelanka oferuje „przyzwoitą” kampanię fabularną i „dobry” multiplayer”, ale przez pierwszych kilka godzin rozgrywki więcej czasu spędził na otwieraniu skrzynek niż właściwych zmaganiach.

Poniżej zbiór ocen w wybranych serwisach:

Star Wars Battlefront 2 debiutuje 17 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze