Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Battlefront 2 - misja: Bitwa o Jakku

Pustynne potyczki.

Tę misję zaczynamy za sterami myśliwca X-Wing. Po chwili otrzymamy dwa cele - możemy udać się do nich w dowolnej kolejności. Na początku leć do tego po prawej stronie (z punktu widzenia pozycji startowej).

Gdy dolecisz do oznaczonego obszaru, musisz pokonać kilka wrogich myśliwców, a następnie wylądować we wskazanym miejscu. Twoim zadaniem jest dotarcie do lornetki, by dzięki niej zniszczyć AT-AT pojawiające się w oddali.


Wzywanie bombardowania

Lornetka jest oznaczona ikoną. Podbiegnij do niej, a następnie użyj zdobytego gadżetu, by móc naprowadzać bombardowanie orbitalne na maszyny kroczące. Na każdą z nich musisz wezwać artylerię po trzy razy.

W międzyczasie musisz też odpierać ataki szturmowców, którzy będą atakować od frontu. Pojawią się również małe maszyny bojowe - na nie dobrym sposobem jest stojące obok działko. Na piechotę używaj granatów.

Używaj też zdolności podświetlającej wrogów. W ten sposób upewniaj się, że dookoła nie ma zbyt wielu przeciwników. Dopiero, gdy pozbędziesz się najbliższych zagrożeń, chwytaj za lornetkę ponownie (gdy się załaduje), by znów wzywać bombardowanie.

Działko stacjonarne to dobry sposób na AT-ST

Kiedy zniszczysz AT-AT, musisz wycofać się na wskazaną pozycję. Tam możesz zmienić lornetkę na wieżyczkę - zrób to i od razu ją rozstaw. Teraz pozostaje tylko odeprzeć atak wrogów z dwóch stron. Pamiętaj, by chować się za osłonami w razie zagrożenia. Celuj w głowy.

Po walce wracaj do myśliwca i leć w stronę drugiej ikony celu. Gdy dotrzesz na miejsce, musisz zniszczyć oznaczone pojazdy, a następnie wylądować w zaznaczonej pozycji.


Wysadzanie statków

Gdy wylądujecie, udaj się w stronę zniszczonego Niszczyciela. Pojawią się dwie ikony celu symbolizujące detonatory, które masz podnieść. Nie ma jednak zbyt łatwo, bo musisz też pokonać kilkunastu przeciwników kręcących się w okolicy.

Przy jednym z detonatorów znajdziesz też wyrzutnię rakiet - wyposaż ją. Z detonatorami udaj się do hangaru. Drogę zablokują ci jednak kolejni wrogowie oraz myśliwiec TIE. Strzel do niego z rakiety, a następnie użyj trzeciej umiejętności - naładuj maksymalnie strzał i wyceluj w statek, a powinien wybuchnąć.

Pozbądź się reszty wrogów i wejdź do hangaru. Podłóż w oznaczonych miejscach ładunki i zacznij się wycofywać w kierunku swojego myśliwca. Po drodze musisz tylko pokonać kolejną grupę przeciwników. Potem wsiadaj do statku.Za sterami X-Winga nie masz już nic do roboty. Możesz spróbować powalczyć z przeciwnikami, ale nie jest to wymagane. Zamiast tego, po prostu leć w górę, w kierunku okrętu dowodzenia. Gdy zbliżysz się na odpowiedni dystans, rozpocznie się przerywnik filmowy kończący tę misję.

O autorze

Komentarze