Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Citizen oferuje działki dla graczy - nawet za sto dolarów

Kosmiczna nieruchomość.

Gracze z całego świata wpłacili już niemal 168,5 miliona dolarów na prace nad Star Citizen, lecz twórcy kosmicznego symulatora stale szukają nowych źródeł przychodów. Najnowszy pomysł: sprzedaż połaci terenu w wirtualnym kosmosie.

Już za 50 dolarów (ok. 177 zł) we wbudowanym sklepie nabędziemy nieruchomość w rozmiarze 4 km × 4 km. Miejsce na planecie, księżycu czy asteroidzie - jak wynika z opisu - nadaje się pod zabudowę komercyjną, mieszkaniową czy przemysłową.

A tam będzie stał mój bank

Jest też większa opcja za 100 dolarów (ok. 354 zł), czyli miejscówka w rozmiarze 8 km × 8 km.

Twórcy na oficjalnej stronie zapewniają, że zakup licencji na ziemię wspiera prace nad tytułem, a po premierze gry opcja będzie dostępna także dla wszystkich pozostałych graczy, do zakupu za wirtualną walutę, ale także do zdobycia w toku rozgrywki, a więc zapewne bez opłat.

Do czego posłużą takie działki? Piloci na swoim terenie będą mogli stawiać przeróżne konstrukcje, lecz wydaje się, że głównym celem będzie budowanie punktów handlowych i placówek górniczych, do wydobywania surowców.

Co ważne, gracze będą mogli zająć się górnictwem, nawet jeśli nie wykupili wcześniej licencji na grunt. Najważniejsza zaleta własnej nieruchomości polega na tym, że oficjalnie sankcjonowane tereny są chronione przez siły organizacji United Empire of Earth (UEE), co powinno odstraszyć nieproszonych gości.

Proceduralne generowanie planet - gdy będzie już gotowe - zapewni, że miejsca w Star Citizen wystarczy dla wszystkich zainteresowanych, a ci bardziej przedsiębiorczy użytkownicy nie będą mogli zablokować najlepszych surowców. „Miliardy kilometrów kwadratowych” zapewnią także sporo atrakcji dla miłośników eksploracji.

Warto pamiętać, że wydanie 50 lub 100 dolarów nie przekłada się na automatyczne przejęcie określonego terenu. Kupujemy szansę wbicia znacznika w wybranym przez siebie miejscu. Specjalne urządzenie wygeneruje w ten sposób kilkukilometrową strefę chronioną przez UEE i podpisaną naszym imieniem.

Jak wszytko, co związane ze Star Citizen, nie jest obecnie jasne, kiedy funkcja nieruchomości pojawi się w grze.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze