Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Square Enix chce sprzedać studio Io-Interactive, twórców Hitmana

Co z drugim sezonem?

Square Enix ogłosiło, że zamierza sprzedać studio Io-Interactive z Danii, twórców serii Hitman, Freedom Fighters oraz Kane & Lynch.

Nie podano przyczyn takiej decyzji, choć pewnym argumentem może być niższa od oczekiwanej sprzedaż najnowszej odsłony serii, która postawiła na nowatorski - oraz kontrowersyjny - model dystrybucji.

Agenta 47 czeka urlop?

Nie znamy oficjalnych wyników, lecz SteamSpy wskazuje, że starsze Hitman: Rozgrzeszenie - tylko na PC - posiada ponad 3,5 miliona graczy, ale już najnowszą, odcinkową odsłonę - tylko 630 tysięcy.

„Aby osiągnąć maksymalną satysfakcję graczy oraz potencjał na rynku, skupiamy nasze wysiłki i środki na kluczowych seriach i studiach” - czytamy w komunikacie Square Enix.

„W wyniku tego, firma zdecydowała się wycofać z Io-Interactive z dniem 31 marca 2017 roku. Firma rozpoczęła dyskusję z potencjalnymi, nowymi inwestorami i obecnie negocjuje, by zabezpieczyć transakcję” - napisano dalej. Nie ma jednak gwarancji, że nabywca się znajdzie.

Pozbycie się duńskiego studia będzie kosztowało Square Enix około 43 milionów dolarów.

Przyszłość Io-Interactive stanęła więc nagle pod znakiem zapytania, choć studio już w sierpniu ubiegłego roku ujawniło, że planuje trzy „sezony” treści dla skradanki Hitman, zgodnie z serialową terminologią i system podziału na odcinki.

Jednocześnie Square Enix podało wyniki finansowe za zakończony 31 marca rok fiskalny. Firma osiągnęła rekordowe rezultaty i zysk operacyjny na poziomie 274 mln dolarów, chwaląc się dobrą sprzedażą Final Fantasy 15 oraz Rise of the Tomb Raider.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze