Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedano 100 milionów egzemplarzy PS4

Trzecia konsola Sony z podobnym wynikiem.

Przedstawiciele firmy Sony ujawnili, że dotychczas do sklepów na całym świecie wysłano ponad 100 milionów egzemplarzy PlayStation 4. To trzecia konsola japońskiego producenta z podobnym osiągnięciem.

Rezultat przedstawiono w raporcie finansowym za pierwszy kwartał bieżącego roku fiskalnego. W omawianym okresie do sprzedawców trafiło w sumie 3,2 miliona sztuk - tak jak w analogicznym okresie sprzed dwunastu miesięcy.

Co ciekawe, PS4 jest trzecią konsolą Sony z nakładem przekraczającym 100 milionów egzemplarzy. Poprzednimi urządzeniami, które osiągnęły wymieniony próg, są pierwsze PlayStation (102 miliony) i PS2 (158 milionów).

PS4 zadebiutowało w 2013 roku

Warto jednocześnie podkreślić, że zaprezentowany przez koncern rezultat nie jest równoznaczny ze sprzedażą do klienta końcowego. Kwestią czasu jest jednak aż wspomniane urządzenia znajdą się w rękach graczy.

To nie wszystko, ponieważ w omawianym kwartale rozeszło się 42,9 milionów gier na PS4, a więc o 2,3 miliony więcej niż dwanaście miesięcy wcześniej. Ponad połowę - 53 procent - kupiono w wersji cyfrowej (poprzednio współczynnik wynosił 42 procent).

Ponadto obecnie liczba aktywnych abonentów PS Plus wynosi 36,2 milionów, co oznacza, że względem ubiegłego roku pojawiło się dodatkowe 2,3 miliona subskrybentów płatnej usługi od firmy Sony.

Kwartał był najlepszym dla marki PlayStation pod względem wygenerowanych pieniędzy, choć wyniki były niższe niż dwanaście miesięcy wcześniej. Przychody działu gier japońskiego koncernu wyniosły 4,16 miliarda dolarów (spadek o 3,1 proc.), a zyski 672 milionów dolarów (mniej o 11,6 proc.).

Źródło: Raport finansowy Sony

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze