Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony wkrótce utrudni kupowanie gier w sklepach na PS3 i PS Vita

Firma usunie popularne opcje płatności.

Po fali krytyki, Sony nie zdecydowało się na zamykanie PS Store na PS3 i PS Vita. Teraz okazuje się jednak, że firma planuje mocno utrudnić kupowanie cyfrowych gier na obu urządzeniach.

Na stronach pomocy technicznej PlayStation zauważono informację, z której wynika, że 27 października ze sklepów na wspomnianych konsolach zniknie możliwość dokonywania płatności z pomocą karty kredytowej lub debetowej i PayPala.

Warto jednak zaznaczyć, że Sony nie zlikwiduje opcji kupowania gier, choć będzie to w dużym stopniu utrudnione. Zainteresowani wciąż nabędą produkcje, ale wyłącznie pieniędzmi dodanymi wcześniej do wirtualnego portfela kartą podarunkową.

Kupowanie cyfrowych gier na PS3 i Vitę nie jest proste

Oczywiście środki można uzupełnić także za pośrednictwem karty kredytowej i debetowej lub PayPala, ale po 27 października z tej metody skorzystamy wyłącznie na komputerach oraz konsolach PS4 i PS5.

To nie pierwsze działania Sony związane z PS Store na starszych urządzeniach. W marcu firma ogłosiła zamknięcie sklepów na PS3 i PS Vita, co spotkało się z krytyką klientów i twórców gier. Ostatecznie koncern zmienił zdanie i po kilku tygodniach wycofał się z wyłączenia usługi.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

PlayStation Vita

PlayStation Vita

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze