Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony zmienia zdanie - nie wyłączy PS Store dla PS3 i PS Vita

Koniec jedynie dla PSP.
  • PS Store na PS3 i PS Vita pozostanie aktywne
  • Sklep przestanie działać jedynie na PSP
  • Tym samym Sony zmienia decyzję z marca

Sony poinformowało, że jednak nie wyłączy PlayStation Store na PlayStation 3 oraz PS Vita. Potwierdzona pod koniec marca data zamknięcia sklepów wywołała krytykę ze strony fanów.

„Po dalszej analizie stało się jednak jasne, że podjęliśmy błędną decyzję” - wyjaśnia teraz Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment, na oficjalnym blogu. „Z radością informuję więc, że PlayStation Store będzie dalej działało na PS3 i PS Vita”.

Nie zmieniono zdania w związku z PSP. Sklep na tej konsoli przenośnej z 2004 roku zostanie więc zamknięty zgodnie z wcześniejszym planem, 2 lipca obecnego roku.

PS Vita wiecznie żywe?

Ryan tłumaczy w komunikacie, że wcześniejszą decyzję podjęto, ponieważ dalsze wsparcie starszego sprzętu stawało się coraz trudniejsze, a firma wolała inwestować pieniądze w nowe urządzenia.

„Teraz widzimy jednak, że wielu z was z pasją podchodzi do możliwości kupowania klasycznych gier na PS3 oraz PS Vita w najbliższej przyszłości. Jestem zadowolony, że udało nam się znaleźć rozwiązanie, by podtrzymać działanie tych funkcji”.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze