Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony potwierdza zamknięcie PS Store dla PS3, PSP i PS Vita

Koniec cyfrowych zakupów.
  • PS Store zamknięte 2 lipca dla PS3 i PSP, 27 sierpnia dla PS Vita
  • Nabycie gier w wersji cyfrowej nie będzie już możliwe
  • Gracze nie utracą dostępu do nabytych produktów

Po niespodziewanym usunięciu klasycznej, przeglądarkowej wersji PS Store i doniesieniach o nadchodzącym zamknięciu PS Store dla PS3, PSP i PS Vita, Sony potwierdziło decyzję. Japoński koncern na stałe zablokuje cyfrowy sklep na wspomnianych konsolach.

Jak dowiadujemy się na oficjalnej stronie, PS3 i PSP utracą dostęp do PS Store w dniu 2 lipca, a ostatnie zakupy na PS Vita zrobimy 27 sierpnia.

Kiedy sklepy zostaną zamknięte, nie będzie już można nabyć cyfrowych treści na PS3 i konsolach przenośnych Sony - wliczając w to gry, dodatki czy filmy. Vouchery z wirtualnymi funduszami również nie będą możliwe do zrealizowania, choć gracze uzyskają możliwość wykorzystania pieniędzy do kupna produktów na PS4 i PS5 - z poziomu aplikacji, konsoli czy przeglądarki.

Nowe gry na PS3 wkrótce tylko w wersji pudełkowej

Producent PlayStation zaznacza, że po utracie dostępu do PS Store na PS3, PSP i PS Vita, użytkownicy wciąż będą mogli pobrać i uruchomić uprzednio kupione treści.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze