Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony odpowie Microsoftowi? Firma może szykować własny pokaz

Nieoficjalne wieści.
  • Sony podobno planuje własną prezentację gier
  • Pokaz miałby się odbyć za „kilka tygodni”

Sony nie pojawiło się na E3 2021, ale w najbliższych tygodniach zamierza zorganizować własną prezentację gier - wynika z niepotwierdzonych wieści.

Tak sugeruje Navtra, czyli jeden z użytkowników forum Resetera. W przeszłości przekazywał wiarygodne wieści - przed oficjalną zapowiedzią ujawnił Death Stranding na PS5, Stranger of Paradise Final Fantasy Origin i Final Fantasy 16.

W wątku poświęconym Sony internauta odpowiedział na pytanie o ostatnią z wymienionych gier. Stwierdził, że jeśli się nic nie zmieniło, produkcja powinna zostać zaprezentowana na pokazie japońskiego koncernu i trzeba „poczekać jeszcze kilka tygodni”.

Na pokazie Sony może pojawić się Horizon Forbidden West

Navtra nie przedstawił bardziej precyzyjnego terminu wydarzenia. „Kilka tygodni” oznacza najprawdopodobniej, że impreza odbędzie się pod koniec czerwca lub na początku lipca.

Użytkownik nie ujawnił też, co dokładnie Sony pokaże na prezentacji. Niewykluczone, że program obejmie między innymi Horizon Forbidden West, wspomniane Final Fantasy 16 oraz kilka niespodzianek.

Na targach E3 2021 obecny był Microsoft, który na konferencji organizowanej wraz z Bethesdą przedstawił około trzydziestu gier. Zobaczyliśmy Starfield, Forza Horizon 5, Halo Infinite oraz nowy projekt twórców Dishonored - Redfall.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze