Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forza Horizon 5 zadebiutuje w listopadzie. Meksyk i ogromna mapa

Jest też edytor tras i lokacji.

Studio Playground Games zapowiedziało Forza Horizon 5, najnowszą część popularnej wyścigowej serii. Akcję osadzono w Meksyku, a premiera odbędzie się 9 listopada. Zagramy na PC, Xbox Series X/S i Xbox One.

Gracze zwiedzą „największą i najbardziej zróżnicowaną” mapę w historii serii. Twórcy pochwalili się w dodatkowym materiale jakością grafiki, twierdząc, że są w stanie wymodelować „pojedyncze kolce kaktusów” na pustyni. Deweloperzy skorzystali z techniki fotogrametrii, skanując wybrane lokacje na miejscu. Oczywiście odtworzyli też najważniejsze miasta, przykładowo Guanajuato.

Aby przenieść do wirtualnego świata meksykańskie naturalne oświetlenie, Playground Games nagrało 24-godzinne wideo z kilku lokacji w rozdzielczości 12K. Światło zmienia się rzekomo „z każdą klatką” animacji. Gra zaoferuje ray tracing, ale najprawdopodobniej tylko w trybie ForzaVista, pozwalającemu przyglądać się modelom samochodów z bliska.

Powraca nacisk na aspekt społecznościowy. Wszystkie samochody, które ujrzymy na mapie, będą prowadzone przez prawdziwych graczy. Twórcy przygotowali nawet minigry zaprojektowane dla grup znajomych.

Są też dwie spore nowości. Pierwsza to tzw. Forza Link, a więc „asystent SI, śledzący status twój i osób, które spotykasz online”, by ułatwić łączenie się w grupy i wspólną zabawę. Drugą jest edytor tras - zaprojektujemy własne lokacje i ustalimy zasady gry.

Gra będzie oczywiście dostępna od dnia premiery w abonamencie Xbox Game Pass.

Zobacz wszystkie wiadomości z E3 2021

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze