Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Redfall to nowa gra twórców Dishonored

Strzelanka z supermocami i wampirami.

Na konferencji Microsoftu ujawniono Redfall - nowy projekt studia Arkane, które znane jest między innymi z serii Dishonored. Gra ukaże się latem 2022 roku na PC, Xbox Series X/S i w „chmurze”, a w dniu premiery trafi do Xbox Game Pass.

Produkcja jest pierwszoosobową strzelanką w otwartym świecie. Pozycja zaoferuje tryb kooperacji dla maksymalnie czterech graczy, ale według przedstawicieli koncernu z Redmond pojawi się możliwość rozgrywki w pojedynkę.

Akcję osadzono w tytułowym amerykańskim miasteczku Redfall, które zlokalizowane jest na wyspie. Miejscowość zaatakowały wampiry - potwory zablokowały światło słoneczne i odcięły teren wraz z mieszkańcami od świata zewnętrznego.

Gracze wcielą się w ocalałych, walczących z krwiopijcami. Twórcy przygotowują cztery postacie do wyboru z unikalnymi dla siebie zdolnościami. Pierwszy trailer sugeruje, że herosi dysponują supermocami, w tym telekinezą i niewidzialnością. W walce skorzystają też z broni palnej.

Twórcy podkreślają, że chcą zaoferować rozgrywkę charakterystyczną dla innych gier Arkane, co oznacza, że produkcja postawi na swobodę w eksploracji wyspy i walce z przeciwnikami. W planach rozbudowana kampania fabularna, która nie tylko opowie o wydarzeniach w Redfall, ale i przybliży bohaterów.

Autorzy wyjaśniają zaś, że że wampiry były niegdyś ludźmi, ale kierowani chciwością wykorzystali naukę, by zmienić się w potwory. Teraz rządzą miasteczkiem po zmroku, a za dnia ulice patrolują wspierający krwiopijców kultyści.

Zobacz wszystkie wiadomości z E3 2021

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze