Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Snow dostępne na Steamie

Otwarty świat, sporty zimowe i silnik CryEngine.

Niezależne studio Poppermost Productions opublikowało Snow w programie Early Access na Steamie. Gra koncentruje się na sportach zimowych i oferuje otwarty świat, pełen śniegu i ramp.

Za całość odpowiadają trzy osoby, pracujące na silniku CryEngine, napędzającym między innymi serię Crysis. Twórcy stawiają nie tylko na efektowną oprawę audiowizualną, ale także na realizm.

„Chcemy zaoferować autentyczne doświadczenia. Jazda na nartach to wolność, kreatywność i eksploracja” - twierdzi szef studia i reżyser gry, Alexander Bergendahl. „Usunęliśmy wszystkie ograniczenia i przeszkody z tradycyjnych sportowych gier zręcznościowych. Gracze mogą podejść do Snow w preferowany przez siebie sposób.”

Pierwszy z udostępnionych obszarów to góra Sialia, oferująca osiem kilometrów kwadratowych przestrzeni do eksploracji. Poppermost Productions współpracuje blisko z producentami sprzętu narciarskiego czy snowboardowego, dzięki czemu opcje personalizacji postaci obejmują już ponad 140 produktów znanych marek.

Choć w pełnej wersji Snow rozprowadzane będzie za darmo, obecnie twórcy potrzebują pieniędzy na dalsze prace, stąd umieszczenie gry w programie Early Access, gdzie grę wyceniono na 14 euro (ok. 59 zł).

W programie Early Access (Wczesny Dostęp) gracze mogą kupować wczesne wersje gier, które wciąż są w produkcji i dyskutować z autorami. Twórcy zaś mogą bezproblemowo modyfikować i rozwijać swoje tytuły.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze