Skip to main content

Słynna planszówka Monopoly... dostanie filmy od gwiazdy Barbie

Zaraz obok Simsów.

Jeśli jest jakaś nietypowa licencja do przerobienia na film, należy zadzwonić po Margot Robbie. Jak poinformowano, gwiazda filmu „Barbie” szykuje adaptację... planszówki Monopoly.

Pisząc konkretnie, projektem zajmie się firma produkcyjna należąca do aktorki - LuckyChap Entertainment. Dopiero co informowaliśmy, że to samo przedsiębiorstwo odpowiada także za przeniesienie słynnej serii The Sims na duży ekran.

„Nie mogłem wyobrazić sobie lepszego zespołu produkcyjnego dla tej ukochanej i kultowej marki niż LuckyChap” - zapewnia Adam Fogelson, prezes Lionsgate Motion Picture Group, które kontroluje licencję. „To wyjątkowi producenci, którzy wybierają projekty z wielkim namysłem i troską, a teraz dołączają do »Monopoly« z jasną wizją na coś, co - jak wszyscy wierzymy - może być ich kolejnym hitem”.

To nie jest filmZobacz na YouTube

„Podobnie jak wszystkie najlepsze marki, gra cieszy się popularnością na całym świecie już od pokoleń i jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy ożywić ją wraz ze wspaniałymi zespołami zaangażowanymi w Lionsgate i Hasbro” – dodaje samo LuckyChap.

To wszystkie znane detale i nie jest obecnie jasne, w jakim stopniu - lub w ogóle - zaangażowana będzie sama Margot Robbie. Jej firma ma w dorobku kilka udanych tytułów, takich jak „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”, „Obiecująca. Młoda. Kobieta.” czy właśnie „Barbie”, by wymienić tylko trzy projekty, które zdobyły Oscary.

Do „dziwnych licencji” przerabianych obecnie na film przez LuckyChap dodać można także kolejkę górską Big Thunder Mountain Railroad z Disneylandu. Są też bardziej standardowe adaptacje, jak film „Tank Girl” z 1995 roku czy komiks „Avengelyne”.

Read this next