Skip to main content

Monopoly GO - mikropłatności: czy gra jest pay to win

Czy trzeba wydawać prawdziwe pieniądze.

Zjawisko mikropłatności jest często spotykane w grach mobilnych. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku Monopoly GO. W sklepie możemy kupić gotówkę wykorzystywaną w grze oraz dodatkowe rzuty kościami.

Mikropłatności w grze możemy dokonywać w zakładce sklep. Jest to pierwsza pozycja na rozwijanej liście po prawej stronie ekranu gry. Za realne pieniądze możemy tam zakupić dwa podstawowe zasoby w Monopoly GO: gotówkę (tą w grze) oraz kości do rzucania (dodatkowe ruchy). Ponadto, co jakiś czas pojawiają się pakiety, w których znajdują się paczki z naklejkami o wyższej jakości, które również możemy kupić.

Warto zaznaczyć, że zakupy nie mają wpływ do zawartość gry. Nawet bez mikropłatności możemy odblokować wszystkie poziomy (plansze), choć wtedy zajmie nam to dużo więcej czasu. W Monopoly GO nie występuje rywalizacja online w czasie rzeczywistym z innymi użytkownikami, więc nawet jeżeli ktoś decyduje się na opcjonalne zakupy, to nie uzyskuje nad pozostałymi graczami żadnej przewagi.

Podsumowując, w grze nie występuje model pay to win, a użytkownicy smartfonów mogą grać w Monopoly GO zupełnie za darmo i nadal dobrze bawić się w trakcie rozbudowywania kolejnych monumentów na wielu planszach.


Następnie: Monopoly GO - naklejki, albumy

Spis treści: Monopoly GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Poprzednio: Monopoly GO - wartość netto, ulepszenia

Zobacz także