Skip to main content

Monopoly GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Przewodnik dla początkujących i zaawansowanych graczy.

Witamy w poradniku do gry mobilnej Monopoly GO, czyli odpowiednika kultowej gry planszowej znanej na całym świecie. W tej publikacji znajdziecie wyjaśnienia podstawowych mechanik oraz najprzydatniejsze wskazówki, które pomogą wam w rozbudowie własnego imperium biznesowego.

Gra jest dostępna w języku polskim i łatwo można ją pobrać poprzez App Store lub Google Play. Sama mechanika gry jest bardzo prosta i nawet osoby, które nigdy nie grały w jej planszowy odpowiednik, dość sprawnie odnajdą się w tej mobilnej wersji na telefony.

Łapcie za smartfony i bawcie się dobrze w grze Monopoly GO!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Rozgrywka i mechanika

Jak nazwa wskazuje, gra jest wzorowana na legendarnej planszówce, w której gromadzimy pieniądze, a następnie inwestujemy je w różne nieruchomości. Poniżej znajdziecie strony z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi rozgrywki.

Podstawowe informacje

Rozgrywka


Wskazówki na start

- Po zainstalowaniu gry postaraj się zaprosić do znajomych pięciu użytkowników. Mogą to być gracze podpowiadani w grze, a nie rzeczywiści znajomi. Wtedy uzyskasz dostęp do kasy społecznej, czyli ruletki z nagrodami.

- Korzystaj mądrze z mnożnika pieniędzy. Wykorzystuj go tylko wtedy, gdy masz szansę wylądować na wartościowym polu lub gdy będziesz przechodzić w kolejnym ruchu przez pole GO (pole startowe). To sprawi, że nie zmarnujesz cennych rzutów kostkami.

- Co osiem godziny w sklepie pojawiają się darmowe nagrody, więc regularnie tam zaglądaj, aby uzyskać jak najwięcej prezentów.

- Mimo że gra mobilna przypomina tradycyjne Monopoly, to ma nieco odmienne zasady. Więc nie traktuj jej w ten sposób, że jest to jej wierny odpowiednik na telefonie. Przykładowo, jeżeli staniemy na polu z nieruchomością, to sami uzyskujemy pewną kwotę pieniędzy. Nie musimy ich wtedy wydawać jak w planszówce.

- Jeżeli tylko zgromadzisz nieco gotówki, to inwestuj ją prędko w budynki i nieruchomości na aktualnej planszy. Za każdą inwestycję otrzymasz punkty doświadczenia, które zwiększą twój poziom, a to przełoży się na odblokowanie nowych zdolności.

- Zanim wylogujesz się, wykorzystaj wszystkie zebrane oszczędności. W czasie twojej nieaktywności, inni gracze mogą dokonać napadu na twój bank i zgarnąć zarobione wcześniej pieniądze, więc nie ma sensu ich oszczędzać.

- Stosuj tarcze do ochrony swoich inwestycji. W przeciwnym wypadku twój postęp może zostać zniwelowany przez atakujących cię graczy, a twoje zainwestowane pieniądze zostaną utracone.

- Logując się do gry każdego dnia otrzymujesz specjalne prezenty. Im więcej dni pod rząd zalogujesz się, tym lepsze nagrody możesz otrzymać za serię dziennych logowań.

Zobacz także