Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skin Hitlera w Minecraft przyczyną bana na Twitchu

Skórka widoczna była przez kilka sekund.

Konto streamera o pseudonimie Anomaly na Twitchu zostało zablokowane na 30 dni po tym, jak internauta w trakcie transmisji rozgrywki z Minecrafta zaprezentował skin Hitlera.

Skórka pojawiła się na ekranie przez kilka sekund - użytkownik otworzył ekwipunek, który natychmiast zamknął, ponieważ zauważył, że prowadzona postać ma założony strój upodabniający bohatera do przywódcy III Rzeszy. Sytuację skwitował jednak śmiechem.

„Miałem tego skina, ponieważ wraz z przyjaciółmi nagrywaliśmy filmik z Minecrafta i żartowałem o Meinkrafcie, ale zapomniałem później zmienić kostium” - wyjaśnił Anomaly na Twitterze już po nałożeniu blokady.

Nieznana jest dokładna przyczyna zawieszenia konta, ale niewykluczone, że powodem jest złamanie regulaminu Twitcha dotyczącego „nienawistnego zachowania i napastowania”, czego przejawem jest „dowolna zawartość lub działanie, które promuje, zachęca lub sprzyja dyskryminacji, oczernianiu, uprzedmiotowianiu, nękaniu lub przemocy” innych ludzi.

Anomaly przekonuje, że kara jest „dość wygórowana” biorąc pod uwagę sytuację. W związku z tym odwołał się od decyzji administratorów portalu, aczkolwiek władze serwisu na razie nie odpowiedziały.

Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to pierwsze wykroczenie internauty. W ubiegłym roku otrzymał bana, gdy podczas transmisji rozgrywki z PUBG czarnoskórą postać ubrał w kostium przypominający strój więzienny.

Źródło: PC GamesN

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze