Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Silent Hill: The Short Message dostało kategorię wiekową w Korei

To na pewno nie automat do pachinko.

Wbrew plotkom, podczas Tokyo Game Show nie zobaczyliśmy niczego związanego ze słynną serią od Konami, jednak nie oznacza to, że doniesienia były błędne. Nowa gra z serii o tytule Silent Hill: The Short Message otrzymała właśnie kategorię wiekową w Korei Południowej.

Produkcja otrzymała sygnaturę CC-NV-220825-001, co wbrew pozorom wiele zdradza. W koreańskim systemie oznaczenia CC-NV przyznawane są wyłącznie grom wideo na konsole, co praktycznie potwierdza, że nie mamy do czynienia z kolejnym automatem do pachinko czy grą mobilną. Niestety, nie wiemy nic więcej na temat platform docelowych.

Jako wydawca widnieje firma UNIANA, która często odpowiada za dystrybucję gier Konami na terenie Korei Południowej. Ten sam dystrybutor wymieniony został także przy wpisie dotyczącym darmowego eFootbal 2023, które również otrzymało rating.

Wcześniejsze plotki wspominały o nowej wersji Silent Hill 2 tworzonej podobno przez polskie studio Bloober Team, o pełnoprawnej kontynuacji serii Silent Hill 5 poprzedzonej grywalnym teaserem „Sakura” na wzór P.T. oraz o kilku mniejszych produkcjach dziejących się w uniwersum Silent Hill. Nad pobocznymi historiami mają pracować między innymi zespoły związane z Annapurna Interactive. Silent Hill: The Short Message pasowałoby do tego opisu.

Read this next