Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sifu dostanie ostatnią dużą aktualizację. Znamy szczegóły

Na pożegnanie.

Sifu - specyficzna, „chodzona bijatyka” od studia Sloclap - otrzyma wkrótce ostatnią dużą aktualizację. Darmowa zawartość trafi na wszystkie urządzenia - z wyjątkiem Nintendo Switch - już 7 września.

Posiadacze przenośnej konsoli także nacieszą się dodatkowymi atrakcjami, choć w nieokreślonym późniejszym terminie. Deweloperzy planują zakończyć wsparcie gry ze sporym przytupem. Tytuł wzbogaci się o sześć nowych aren, na których znajdziemy 75 kolejnych wyzwań z różnymi modyfikatorami.

Do tego dojdzie jeszcze więcej technik walki, nowy rodzaj przeciwników - na wzór zombie - oraz filmowe stroje, zapewne inspirowane produkcjami niestroniącymi od scen przemocy. Aktualizacja trafi najpierw na PC oraz konsole Xbox oraz PlayStation obu generacji.

W ramach krótkiego przypomnienia, Sifu zadebiutowało na rynku w lutym 2022 roku, początkowo wyłącznie na konsolach Sony oraz komputerach. Wydanie na Xboksy ukazało się ponad rok później - konkretnie w marcu 2023 roku. Tytuł był regularnie wspierany aktualizacjami podobnych rozmiarów. Z czasem dodano nawet łatwiejszy poziom trudności, gdyż gra nie należy do najprostszych.

Osadzona we współczesnych Chinach produkcja francuskiego studia zdobyła całkiem niezłe oceny - Sifu w wersji na PS5 osiągnęło średnią 81% w agregatorze Metacritic. Pomógł przede wszystkim rozbudowany system walki, unikalna oprawa oraz zestaw pomysłowych mechanik, takich jak choćby starzenia się postaci.

Co ciekawe, Sifu doczeka się oficjalnej ekranizacji, za której scenariusz odpowiada Derek Kolstad, czyli scenarzysta „Johna Wicka”. Film ma trzymać się fabuły gry i pokaże nawet proces starzenia się głównego bohatera po tym, jak zostaje wskrzeszony przez magiczny medalion po każdej śmierci.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze