Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sega przejmuje Index, właściciela firmy Atlus

Za 140 mln dol.

Sega przejęła japońską firmę Index, do której należy także marka Atlus, związana z grami wideo. Za transakcję odpowiada nowa spółka-córka - założone 5 września Sega Dream Corporation.

Wydawca wygrał licytację i zapłaci za bankrutującą firmę podobno 14 mld jenów (ok. 140 mln dol.). Transakcja ma zostać sfinalizowana w listopadzie tego roku. Kwota nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona - powyższą informację podała agencja Bloomberg.

„Firma wierzy, że transfer działalności Index do Segi stworzy synergie: przeniesienie praw do wybitnych licencji, które generują stabilne przychody oraz perspektywy dalszych zysków w segmentach PC i urządzeń mobilnych” - napisano w oświadczeniu.

Najpopularniejsze licencje należące do Atlusa to między innymi Shin Megami Tensei, Persona oraz Etrian Odyssey.

To nie pierwszy zakup Segi w ostatnich miesiącach: w styczniu tego roku japoński wydawca nabył od THQ studio Relic, razem z prawami do serii Company of Heroes, za 26,6 mln dol.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze