Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Scenarzysta Pulp Fiction reżyserem filmu Wolfenstein

Na podstawie gry wydanej w 1981 roku.

Roger Avary napisze scenariusz i wyreżyseruje film na podstawie gry Castle Wolfenstein, skradanki wydanej w 1981 roku. W 1994 Amerykanin został nagrodzony Oscarem za skrypt, który stał się podstawą Pulp Fiction.

W 1981 naziści wyglądali dość płasko

Film opowie historię amerykańskiego żołnierza i brytyjskiego szpiega. Bohaterowie trafią na zamek Wolfestein, gdzie ma znajdować się Adolf Hitler. Plan eliminacji nazistowskiego przywódcy szybko zamieni się w walkę o przetrwanie, gdy do akcji wkroczą jednostki Heinricha Himmlera, stworzone w wyniku okultystycznych eksperymentów.

Dystrybucją filmu zajmie się Panorama Media, a głównym producentem został Samuel Hadida. Marokańczyk pracował wcześniej nad ekranizacjami serii Silent Hill i Resident Evil.

Gra Castle Wolfenstein została wyprodukowana w 1981 przez studio Muse Software. Docelową platformą były komputery z systemem Apple II. Dopiero 11 lat później nazwa gry wypłynęła na szerokie wody, za sprawą id Software i Wolfenstein 3D. John Carmack nigdy nie ukrywał, że to właśnie składanka z lat osiemdziesiątych była inspiracją do stworzenia jednej z pierwszych strzelanek 3D.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze