Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Scenarzysta dwóch pierwszych odsłon Mass Effect wraca do BioWare

Zajmie się The Old Republic.

Główny scenarzysta popularnej serii Mass Effect - Drew Karpyshyn - powrócił do studia BioWare po trzech latach przerwy.

Deweloper dołączył do firmy w 2000 roku, zajmując kluczowe pozycje podczas prac nad opowieściami w Knights of the Old Republic i Jade Empire, a później właśnie Mass Effect. Po zakończeniu ME2 przeniósł się do Austin, by zająć się Star Wars: The Old Republic.

W lutym 2012 roku postanowił zrezygnować z pracy w BioWare i zaczął prace nad trylogią powieści „Chaos Born”. Zamierza dalej pisać książki, ale zakończenie tej serii daje mu czas na powrót do studia.

„Praca w BioWare była satysfakcjonującym wyzwaniem i fajnie jest wrócić do zespołu” - napisał Karpyshyn na swoim blogu. „Podejrzewam, że wiele osób zastanawia się, czy oznacza to, że firma ogłosi nowy projekt, związany z moim powrotem. Krótka odpowiedz brzmi: nie.”

„Wiele lat temu przeniosłem się do Austin, by zająć się Star Wars: The Old Republic i na tym będę się właśnie koncentrował, przynajmniej na razie.”

Trzeba przyznać, że „przynajmniej na razie” brzmi bardzo obiecująco. Fani Mass Effect będą mieli zapewne nadzieję, że autor powróci w przyszłości do tej serii. Pierwsza i druga odsłona cyklu uznawane są za lepsze pod względem fabuły, niż zwieńczenie trylogii, z kontrowersyjnym zakończeniem włącznie - to powstało już bez udziału Karpyshyna.

Zobacz na YouTube

Masz chwilkę? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Mass Effect

PS3, Xbox 360, PC

Mass Effect 2

PS3, Xbox 360, PC

See 1 more

Mass Effect 3

PS3, Xbox 360, Nintendo Wii U, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze