Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Riot Games zrywa współpracę ze skompromitowaną giełdą kryptowalut

Złożono dokumenty o rozwiązanie umowy.

Riot Games złożyło w sądzie sprawę o unieważnienie umowy z giełdą kryptowalut FTX. Firma miała sponsorować mistrzostwa League of Legends Championships do 2028 roku, jednak niedawno ogłosiła bankructwo w cieniu skandalu.

O sprawie informuje serwis Kotaku. Deweloper w przedstawionych dokumentach argumentuje swój wniosek o rozwiązanie umowy „brakiem jakiejkolwiek możliwości, by FTX naprawiło szkodę wizerunkową wyrządzoną Riot Games w wyniku głośnej dyskusji publicznej w czasie ogłoszenia bankructwa. FTX nie może cofnąć czasu i zrekompensować wywołanych problemów”.

Można przez to rozumieć, że kontrowersje wywołane wokół upadku giełdy są tak duże, że Riot Games chce całkowicie odciąć się od niedawnego partnera biznesowego. Według Molly White - badaczki rynku kryptowalut - FTX wciąż winne jest producentowi League of Legends 6,25 miliona dolarów niewypłaconych pieniędzy za rok 2022 oraz prawie 13 mln dol. za przyszły rok.

Przypomnijmy, że giełda FTX - będąca do niedawna trzecim największym tego typu przedsiębiorstwem na świecie - zgłosiła wniosek o bankructwo na początku listopada tego roku. „Nierozważne zarządzanie” spółką, jak również wątpliwa wiarygodność firmy-córki Alameda Research, miały w krótkim czasie doprowadzić do utraty większości kapitału.

Prezes FTX Sam Bankman-Fried został niedawno aresztowany pod zarzutami zorganizowanego oszustwa podatkowego, zorganizowanego oszustwa z użyciem papierów wartościowych oraz prania brudnych pieniędzy.

Warto tutaj dodać, że podpisanie umowy z Riot Games nie było przypadkowe. Bankman-Fried wielokrotnie podkreślał, że jest wielkim fanem League of Legends i miał nawet grać w tytuł podczas spotkań biznesowych.

Read this next