Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Reżyser "Warcraft" chciałby zekranizować Full Throttle

Ma już gotowy scenariusz.

Duncan Jones - reżyser filmów „Moon” czy „Warcraft: Początek” - chciałby zekranizować także klasyczną grę przygodową Full Throttle, o ile tylko właściciele praw byliby zainteresowanie takim pomysłem.

„Byłoby super, gdybyście wszyscy powiedzieć Disneyowi, jak bardzo chciałbym stworzyć Full Throttle dla Disney+, doceniam” - napisał filmowiec na Twitterze.

Jak wyjaśnił Jones, scenariusz jest już gotowy. Co więcej, twórca opublikował skrypt w sieci, ponieważ - jak zapewnia - bardzo ceni klasyczną przygodówkę z 1995 roku.

Inspiracją była rzekomo powyższa, fanowska animacja, którą na Twitterze podzielił się jakiś czas temu Tim Schafer, główny projektant i scenarzysta oryginału.

Duncan wyjaśnia kulisy powstania scenariusza: „uwielbiam pisać, ale także nienawidzę tej czynności. Czasem, gdy nie mogę wycisnąć z siebie tego, co chcę, piszę co innego. Często było tak podczas pandemii”.

Akcja Full Throttle toczy się w 2040 roku, a gracz wciela się w motocyklistę, Bena. Bohater stara się powstrzymać Adriana Ripburgera przed przejęciem Corley Motors - ostatniej firmy, która zajmuje się produkcją standardowych motocykli. Całość okraszona jest sporą dawką humoru.

Prawa do licencji posiada obecnie Disney, który kupił LucasArts - wydawcę gry - razem z całym Lucasfilm w 2012 roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze