Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Retro City Rampage na Xboksie 360 i PlayStation 3 wkrótce

„Rozpiskelowane GTA” sukcesem, ale twórca nie planuje kontynuacji.

Prace nad Retro City Rampage w wersji na Xbox Live Arcade, WiiWare i europejskie PlayStation Network zostały ukończone. W każdym z trzech przypadków, tytuł przechodzi już proces certyfikacji u producenta konsoli. Oznacza to, że, jeżeli Microsoft, Nintendo i Sony nie będą miały zastrzeżeń, gra powinna się ukazać w cyfrowych sklepach jeszcze w grudniu lub w styczniu.

- Wkrótce...!

Brian Provinciano, twórca Retro City Rampage, poinformował o powyższych faktach poprzez Twittera. Odpowiedział też na kilka pytań fanów. Zaznaczył, że cena będzie taka sama jak w Stanach Zjednoczonych, czyli wyniesie około 15 dol. (tj. 48 zł). Dodał również, że wszystkie wersje będące teraz w certyfikacji są znacznie usprawnione. Jeżeli ktoś zadecydował się na zakup gry poprzez amerykański PSN, będzie mógł pobrać zestaw poprawek za darmo.

Twórca nie planuje póki co kontynuacji. - Nie mam na razie takich planów. Po premierze wszystkich wersji pierwszej gry, pierwsze co zrobię, to udam się na wakacje - powiedział Provinciano.

Tytuł ukazał się w amerykańskim PSN (PS3 i PS VITA) oraz na PC ponad dwa miesiące temu - 9 października.

„Retro City Rampage zaczęło żywot jako „demake” Grand Theft Auto, czyli fantazja na temat: co by było, gdyby sztandarowa produkcja Rockstara ukazała się na klasycznym, 8-bitowym Nintendo Entertainment System. Jako zbir aspirujący do wielkiej kariery w przestępczym światku, wykonujemy rozmaite zlecenia wiążące się na ogół z urządzaniem demolki, rozbojem, śmiganiem po ulicach (oraz chodnikach) w „pożyczonym” samochodzie i zabawą w chowanego z policją” - wyjaśniał Wojciech Mroczek w recenzji gry i wystawił 8/10.

Cover image for YouTube video

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Retro City Rampage

PS3, Xbox 360, PlayStation Vita, Nintendo Wii, PC, Nintendo 3DS

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze